Ano, dobre čítate. Nokia v tomto roku skutočne predstaví ikonický model Nokia 3310. Spoľahlivý zdroj prezradil, že legendárna Nokia 3310 bude jedným z troch mobilných telefónov, ktoré budú predstavené koncom tohto mesiaca na kongrese Mobile World Congress v Barcelone.

Pred nástupom chytrých telefónov sa Nokia 3310 stala najznámejším zariadením na trhu. Predalo sa neuveriteľných 126 miliónov kusov po celom svete.

Takmer 17 rokov po vydaní prvej „3310“ ľudia spomínajú na jej nezničiteľné telo a neskutočnú výdrž batérie. Značka dúfa, že na modernú verziu, ktorú pripraví v spolupráci s HMD Global, zarobí.

Hoci podrobnejšie informácie zatiaľ nie sú dostupné, pripravovaná Nokia 3310 by sa mala svojim dizajnom výrazne podobať originálu. Bude sa predávať len na európskych trhoch za 59 euro (cca 1 500 eur).
Aj keď sa zdá, že znovuuvedení prístroja na trh je nezmyselné, opak je pravdou. Je to geniálny nápad, na ktorom môže značka zarobiť, pretože veľa ľudí si Nokiu 3310 kúpi len kvôli tomu, že radi spomínajú na originál.