Vrchný súd v Prahe znížil trest Lenke P. (28), ktorá v novembri v roku 2018 zabila svojho malého synčeka Martinka (†22 mes.) vyhodením z okna. Z 12 metrovej výšky sa potom vrhla za ním, ale prežila. Mladá žena pôvodne dostala 17,5 roka väzenia, v stredu jej bol trest znížený na 16 rokov.

Mladej žene, ktorá v Českých Budějoviciach vyhodila z okna svojho dvojročného syna a vyskočila za ním, v stredu odvolací súd znížil trest zo 17,5 roka na 16 rokov väzenia. Žena tvrdila, že si na udalosť nepamätá a že by takého činu určite nebola schopná. Dieťa po páde zo štvrtého poschodia zomrelo, jeho matka sa z ťažkých zranení zotavila bez závažnejších následkov.

Päťročné dievčatko o polnoci zaviedlo policajtov k svojej zavraždenej matke!

Tragická udalosť sa stala 6. novembra 2018 nadránom na sídlisku, kde býval otec dieťaťa. Partnerka s nimi v tej dobe nežila, ale prišla na návštevu a jej bývalý priateľ jej oznámil, že chce odísť za prácou do Holandska a že by mohol vziať syna so sebou. Podľa rozsudku potom žena v úmysle spáchať samovraždu kvôli dlhodobo náročnej životnej situácii najprv vyhodila svojho syna hlavou napred z okna vo výške 12,3 metra a potom ho nasledovala.

U dvadsaťosemročnej ženy, ktorá má dva inžinierske tituly a doposiaľ nebola trestaná, nezistil psychiater žiadnu duševnú chorobu ani poruchu. Podľa neho konala v afekte spôsobenom dlhodobým nepriaznivým vzťahom s partnerom. Psychológ vyslovil domnienku, že jej konanie mohlo byť pomstou otcovi dieťaťa. Sudcovia však dospeli k záveru, že sa motív pomsty nepodarilo preukázať.

SOPHIINA VOĽBA? Žena zastrelila dcéru a seba! Ušetrila len syna (12)

„Nedokážem si predstaviť, že by som mu (synovi) niečo urobila. Prečo by som to robila? Veď on predsa za nič nemohol. Aký by k tomu mal ktokoľvek preboha dôvod?“ Uviedla v stredu na pražskom vrchnom súdu plačúca obžalovaná. „Dieťa bolo to najlepšie, čo ma v živote postretlo,“ zdôraznila. „Bola som psychicky úplne na dne a fyzicky úplne vyčerpaná. Hrozne som sa snažila, nech to vyriešime, ale ono to nešlo. Bola som v permanentnom strese, že mi ho zoberie,“ povedala na adresu partnera. Rodinu finančne zaisťovala ona, priateľ zostal na rodičovskej a ich vzťah sa rozpadol. „Za každú cenu si ma chcel udržať. Bol nespoľahlivý, nepracoval. Zrazu prišiel s tým, že mi malého zoberie, že odíde do Holandska, sľuboval rozprávkové zárobky,“ povedala.

Podľa právoplatného rozsudku má žena vyplatiť príbuzným dieťaťa celkom 1,6 milióna korún (64 tisíc euro) ako nemajetkovú ujmu.

Muž brutálne zabil svoju exmanželku, jej telo zabalil do igelitového vreca na odpadky