Ľudia platia za to, aby si mohli vyskúšať indické väzenie

1565

Väznica v indickom meste Sangareddy ponúka unikátnu možnosť. Môžete sa do nej nechať na jeden deň zatvoriť. Záujem o túto väzenskú turistiku je veľký.

Väznica rozbehla program, ktorý nazvala Zaži väzenie, a záujemcovia o pobyt za mrežami sa len hrnú. Dobrovoľní väzni majú rovnaký režim a program ako skutoční väzni. Dostanú väzenský oblek, stravu a sú samozrejme zavretí v skutočnej cele. Až tu človek uvidí, ako veľmi sa čas vo väzení vlečie. Návštevníci tiež musia po sebe upratovať a podieľať sa na ďalších činnostiach vo väznici.

Jednodenný pobyt v base vyjde na niečo viac ako 7 dolárov, teda nič drahého. Vstáva sa tu o piatej ráno, kedy sa upratuje cela, nasleduje ranná hygiena a potom sa podáva čaj. Obed je medzi 10:30 a 11:00, večera je v päť hodín večer. V šesť sa zamykajú cely a od tej doby už ich väzni nesmú opustiť. Vo väzení nemajú hostia ani možnosť si nechať mobil alebo akokoľvek komunikovať s okolím. Skrátka väzenia je väzenia, a to aj pre platiacich. A čo vy, chceli by ste si na deň skúsiť napríklad takýto Leopoldov?

Neuveriteľne luxusná väznica skončila. Mala tenisový kurt aj bazén pre väzňov