Brušné mučenie potkanom bol najbolestivejší spôsob smrti

5236

Existuje mnoho naozaj nechutných mučiacich techník. Tá, pri ktorej je použitá klietka a potkan, je ale zrejme vôbec ta najhoršia. Nemožno ani opísať, akú bolesť človek podrobený tejto hroznej smrti cítil.

Potkan je mimoriadny tvor. Prežije prakticky všade, a ak sa dostane do úzkych, je schopný sa prehrýzť trebárs aj múrov. Ale čo keď niekto zaženie potkana do kúta a jediná cesta na slobodu vedie cez vaše telo?

V Holandsku v 17. storočí, počas bojov za nezávislosť proti španielskej nadvláde, používal túto metódu holandský vodca Diedrik Sonoy voči zajatým vojakom. Umiestňoval im na telo klietku s voľnou spodnou stranou, v ktorej bol potkan. Klietku pomaly nahrievali, takže sa zviera čoskoro začalo cítiť veľmi nepohodlne. Jediná cesta von viedla cez mäkké tkanivá, ktoré bol potkan schopný bez problémov prehrýzť, na rozdiel od mreží klietky. Dlhotrvajúca bolesť, než sa zviera predralo von, sa nedá opísať.

Rovnakú formu mučenia používal tiež Augusto Pinochet proti svojim politickým oponentom, ktorých zatváral do väzenia. Navyše Pinochetovi posluhovači celý proces ešte vylepšili do doslova diabolskej podoby. Jediná cesta von z klietky smerovala tubusom, ktorý viedol priamo do väzňovho konečníka alebo v prípade žien do vagíny. Potkan sa tak dostal bez problémov do ľudského tela a až tam dokonal svoje desivé dielo. Koniec potom vyzeral ako slávna scéna z filmu Votrelec.

Súvisiaci obrázok

Oveľa zvyčajnejší spôsob mučenia potkanmi sa používal v kobkách mnohých väzení. Väzeň bol zatvorený na malom priestore so skupinou potkanov. Ani väzeň, ani potkany nemohli von. Väzeň ale po nejakej dobe zošalel, pretože potkany boli všade okolo a neustále ho hrýzli do končatín, pretože boli vyhladované. Obľúbená bola táto metóda napríklad v londýnskom Toweri, kde bola ešte vylepšená prítomnosťou vody z rieky Temža. V nej určitú časť dňa potkani plávali, čo ešte zvyšovalo ich agresivitu a tiež celkové nepohodlie v kobke. Nezošalieť v takom prostredí, bolo takmer nemožné.

Ostatne mnoho mučiteľov poznalo, že samotný strach z potkanov je mocnejšia zbraň než bolesť, ktorú spôsobujú. Pred niektorých väzňov stačilo priniesť klietku s potkanmi a boli ihneď ochotní spolupracovať. Tí, ktorí sa vzpierali, boli priviazaní v polohe ležmo a následne im dozorcovia nechali potkana voľne pobehovať po tele. Tento spôsob tiež zlomil mnoho ľudí. Každopádne mučenie pomocou potkana je jednou z najstrašnejších vecí, aké si vôbec ľudia dokázali vymyslieť.

Aká bola poprava najväčšieho vraha v Čechách? Usekali mu prsty, trhali kliešťami mäso a potom ho rozlámali v kolese

 

Za brutálne umučenie, za vŕtanie kolien a pálenie letlampou navrhuje žalobkyňa iba 13 rokov