Ľudia tu kadia z okien! Z ulice, ktorú upratali za 150 tisíc eur, je zase smetisko

Nie je to na Luníku ale u susedou

986

Plná odpadkov je už zase Sklárska ulica v Ústí nad Labem. Ulica, ktorú mesto pred polrokom nechalo za 150 tisíc eur upratať. Miestni tu totiž odpadky opäť vyhadzujú priamo na ulici. A nielen to. Niektorí tu dokonca kadia z okien.

„Bagrista odtiaľ utiekol, pretože mu na hlave pristálo lajno,“ povedal Emil Polák (60), ktorý v ulici žije. A toto tu nie je nič výnimočné. „Pozrite sa k oknám na tie tmavé šmuhy, to je od toho,“ doplnil muž. Jeho slová potvrdila aj doručovateľka, ktorá tu denne roznáša poštu. „Nemajú vodu a niekde ani záchodovej misy,“ povedala.

Prebudila sa nahá a porezaná vo vani, do bytu jej vtrhol agresívny muž. Ďalšie problémy s neprispôsobivými majú v Českom Moste.

 Už neuprace 

Ulicu pritom pred polrokom nechalo mesto upratať. A to po mnohých urgenciách, v ktorých vyzývali majiteľa domu, aby neporiadok upratal. Ten nereagoval. Robotníci odviezli postupne okolo 1000 ton odpadu. Teraz už je tu, obzvlášť vo vnútrobloku, opäť neporiadok.

Oskar Dobrovodský: Žaloba na Slovenskú republiku a Mesto Malacky.

„Videli sme, ako vyhadzujú odpadky z okien,“ povedala námestníčka ústeckého primátora Věra Nechybová. Jeho úradníci sa opäť snažia apelovať na majiteľa domu. Ale k ničomu to nevedie. Nákladný upratovanie už magistrát opakovať nebude. Veď aj za ten prvý, za vynaložené milióny korún, bol občanmi mesta kritizovaný.

Ocitli sme sa na psej zabíjačke! V rómskej osade pred ochranármi zvierat stiahli psa z kože