V Mexiku bol zadržaný mafián, ktorý patrí medzi najhľadanejšie osoby v Taliansku. Giulio Perrone (64) bol na úteku viac ako desať rokov. Neapolský súd ho za obchodovanie s drogami odsúdil v neprítomnosti na takmer 21 rokov väzenia. K dolapeniu Perroneho pritom pomohol talianskym policajtom Facebook, uviedla agentúra AFP.


Zadržaný už bol odovzdaný talianskym úradom. Giulio Perrone bol na úteku od roku 1998. Obvinený bol už v roku 1993, kedy sa spolu s manželkou pokúšali prepašovať 16 kíl kokaínu.
V Mexiku žil pod falošnou identitou, uviedla agentúra AFP, ktorá k prípadu v sobotu priniesla zaujímavé detaily. Perrone sa v Mexiku znovu oženil a mal aj mexické deti.

Policajtom pomohol Facebook

Utečenec mafián Perrone, v minulosti významná postava klanu Camorra, bol zatknutý vo svojom dome v meste Ciudad Madero v štáte Tamaulipas, uviedol mexický prokurátor.
Že sa Perrone nachádza v štáte Tamaulipas pritom údajne talianskej polícii prezradil Facebook.
Detaily k tomu, ako sledovala mafiána prostredníctvom jeho sociálnych sietí, však policajti neprezradili. AFP ale upozorňuje, že pri ťažení proti mafii majú talianski vyšetrovatelia rozsiahle právomoci.

Zadržaný pri hraniciach Mexika a USA

Oblasť, kde bol Perrone zadržaný, sa pritom nachádza blízko hranice s USA a patrí k najnebezpečnejším v krajine.
„Niektoré mexickej drogovej kartely spolupracujú s talianskou mafiou. Vo svete organizovaného zločinu je spolupráca medzi kriminálnymi organizáciami bežná,“ povedal Antonio Mazzitelli z Úradu OSN pre drogy a kriminalitu.