Maskovaný útočník ozbrojený mečom zaútočil vo švédskej škole.

1257

zabil pri útoku na školu na juhozápade Švédska učiteľa a študenta. Ďalší dvaja školáci sú zranení. Školu navštevuje asi štyristo žiakov v predškolskom až stredoškolskom veku.

Švédska polícia doplnila, že páchateľa na mieste postrelili, jeho aktuálny zdravotný stav však bezprostredne po incidente nebol známy.

Útok sa odohral na škole Kronan v priemyselnom meste Trollhättan, ktoré má približne 50-tisíc ľudí a leží severne od Göteborgu.

Polícia na miesto vyrazila v reakcii na tiesňové volanie. K útoku podľa jej informácií došlo v školskej jedálni alebo v jej blízkom okolí.
„Onedlho sme dostali informáciu, že útočníka postrelili a jeho stav nie je známy,“ uviedla polícia na svojich internetových stránkach.

„Útočníka aktuálne ošetrujú v súvislosti so strelnými ranami. Ostatní ľudia, ktorých v nemocnici ošetrujú, sú mladí, avšak nie sú to deti. Niektorí z nich sú vážne zranení… Jedna osoba zahynula priamo na mieste činu,“ uviedol Niklas Claesson, hovorca trollhättanskej nemocnice NÄL (Norra Älvsborgs Länssjukhus).

Agentúra AP sa odvolala na miestne úrady a spresnila, že obeťou útoku je učiteľ a vážne zranenia utrpeli dvaja študenti a zároveň aj samotný útočník. Jeden zo študentov podľahol zraneniam v nemocnici.

Dodala, že školu navštevuje približne 400 žiakov v predškolskom až stredoškolskom veku.