Blistered Earth je revivalová kapela, ktorá hrá piesne od metalovej legendy Metallicy. Keď im po koncerte ukradli kompletné vybavenie, Metallica prišla s ponukou, že im všetky nástroje a techniku nahradí.
Metallica si ale dosť možno hlavne vylepšuje imidž, ktorú poškodilo ich správanie k inej revivalovej kapele v roku 2016.

Vystúpenie v oregonskom Portlande pre kapelu Blistered Earth nebolo úplne šťastné. Neznámy zlodej im po koncerte odcudzil všetko vybavenie a kapela si hneď ten deň dala na sociálnu sieť Facebook zoznam vecí, medzi ktorými je päť gitár, deväť zosilňovačov a jedna sada bubnov.
S kapelou sa spojilo vedenie Metallicy a poprosilo ich o kompletný zoznam ukradnutých vecí. Podľa informácií sa s Blistered Earth spojil priamo aj Lars Ulrich, bubeník Metallicy, a uistil ich, že sa o všetko postarajú.
„Je to fakt skvelé, že nám Metallica všetko nahradí. Je to krásne gesto,“ povedal denníku The Oregonian Shawn Murphy, bubeník Blistered Earth. „Normálny človek si vôbec neuvedomuje, ako ľahkým terčom je kapela na cestách,“ dodáva Murphy.


Možno si ale len Metallica vylepšuje svoju povesť po udalosti z minulého roka, kedy vedenie kapely poslalo list kanadskej revival skupine Sandman, aby okamžite ukončila činnosť. Dôvod mal byť písmový font názvu kapely Sandman, ktorý sa až príliš podobal fontu na albume Metallicy St. Anger. Metallica si tak pomerne úzkostlivo chráni svoju značku. Do súdnych problému s ňou sa v roku 1999 dostala napríklad aj spoločnosť Victoria s Secret, ktorá na trh vypustila rúž nazvanú Metallica. Názov odkazoval na metalický lesk a s kapelou nemal nič spoločné.