Misia hudobníka Davida Kollera na Ukrajinu. Drsné scény na hraniciach! Fanúšikovia mu poslali státisíce

2287

David Koller (61) z kapely Lucie nehovoril len tak do vetra! Počas soboty s manželkou v požičanej dodávke doručili na hranice Slovenska a Ukrajiny štedrú humanitárnu pomoc a vyzývajú ďalšiu! Podarilo sa im vybrať už značnú čiastku!

V priebehu cesty z Prahy v dodávke vypožičanej od kamaráta burcovali na sociálnych sieťach všetkých ďalších, ktorí by chceli prispieť. „Máme nakúpenú ďalšiu várku zásob. Veľmi ďakujeme za obrovskú podporu v našej zbierke. Ste úžasní! Dostali sme zoznam, čo presne je na hraniciach potrebné, a berieme všetko, čo poberieme. Ideme ešte pre paletu vody, kanister s benzínom, pár power bánk a lekárničky. Vďaka vám všetkým to rozfofrujeme pre potrebných!“ hlásili Koller s manželkou Annou.

Okolo polnoci potom zverejnili fotky zo svojho cieľa. Zásob Koller priviezol obrovskú hromadu a po ich vyložení ponúkal odvoz utekajúcim Ukrajincom. „Sme na hranici, nákup odovzdaný. Teraz čakáme, či nám budú pridelení ľudia na odvoz do Česka. Tu pár videí a fotiek pre predstavu, ako to na mieste vyzerá. Veľmi ďakujeme všetkým, ktorí nám na nákup prispeli. Je vás napokon naozaj veľa. Všetko spočítame a dáme vám vedieť, ktorej pomáhajúcej organizácii venujeme zvyšok peňazí,“ dodal slávny hudobník. Počas nedeľného rána už mal na stránke svojej zbierky dvestotisíc korún (8 tisíc eur) a neustále prichádzali ďalšie príspevky. Prispieť môžete aj vy.