Modriny od manžela zakryjete púdrom, radila ženám marocká televízie

Marocká televízna stanica 2M si vyslúžila kritiku, keď poradila obetiam domáceho násilia, ako zakryť modriny make-upom.

1352

Podľa kritikov by sa televízia mala zamerať skôr na to, ako domácemu násiliu zabrániť, nie ako ho skryť. Stanica už sa za obsah relácie ospravedlnila.

Televízia 2M v stredu vysielala rannú reláciu Sabahiját, v ktorom vystúpila vizážistka Lilia Moulineová. Tá ženám radila, ako pomocou make-upu „zakryť stopy po násilí“.

Moulineová svoje tipy demonštrovala priamo na žene, ktorá vyzerala, že má na tvárach podliatiny. „Dúfame, že vám tieto skrášľujúce tipy pomôžu pokračovať vo vašom bežnom živote,“ vyhlásila vizážistka počas asi desaťminútového vystúpenia.

„Rozhodne použite sypký púder na zafixovanie make-upu tak, aby sa modriny znovu neukázali, keď budete celý deň pracovať,“ radila.

Mama uškrtila opilca, ktorý chcel znásilniť 16 ročné dievča

Záznam relácie sa rýchlo rozšíril na sociálnych sieťach a na Moulineovou aj stanicu 2M sa zniesla vlna kritiky. Program chcel vystúpením vizážistky pritom paradoxne upozorniť na Medzinárodný deň proti násiliu na ženách, ktorý OSN vyhlásila na 25. novembra, píše server Mashable.

„Mám dojem, že to nepochopili. Mali by zastaviť domáce násilie a pracovať na vytváraní zákonov, ako s ním skoncovať. Nie učiť obete, aby sa schovávali pred ľuďmi,“ uviedol na Facebooku jeden z kritikov.

Ak vás v Dubaji znásilnenia, neutekajte s tým na políciu. Môžu práve vás za to zavrieť do väzenia. Ako sa to stalo jednej Angličanke

Maročanky na reláciu reagovali vytvorením on-line petície, v ktorej požadujú, aby bola stanica potrestaná. „Ako marocké ženy a feministické aktivistky odsudzujeme posolstvo, ktoré normalizuje násilie na ženách. Požadujeme prísne sankcie proti show Sabahiját a stanicu 2M. Nezakrývajte domáce násilie make-upom, ale odsúďte agresora,“ vyzývajú.