Mrazivá vražda mladej ženy! Mark sa zbavil tela hrozným spôsobom

Telo po brutálnej vražde sa nikdy nenašlo!

401

Mrazivá vražda mladej ženy v Londýne. Upratovač Mark Moodie (55) v decembri brutálne zavraždil svoju o tridsať rokov mladšiu priateľku Maureen Gitauovú (†24). Moodie ukryl jej pozostatky do smetiaka, ktorého obsah skončil v spaľovni odpadov. Telo mladej ženy tak nikdy nebolo nájdené.

Moodie mladú ženu 5. decembra 2022 odviedol do bytového domu Richmond House v Greenwichi, kde pracoval ako upratovač. Tam ju zavraždil a jej telo vyhodil. Obsah smetiaka neskôr skončil v spaľovni odpadov v Bermondsey. To zásadne skomplikovalo prácu policajtom, ktorí sa prípadom zaoberali.

 Páchateľa pomohli odhaliť  kamerové záznamy 

Detektívi najskôr odhalili nezrovnalosti v páchateľovom príbehu prostredníctvom detailnej analýzy viac ako 500 hodín kamerových záznamov. Ďalší usvedčujúci dôkaz potom polícia našla krátko po zatknutí podozrivého. Moodie mal pri sebe totiž telefón obete.

Unesenú Andreu (†34) našli v sude s kyselinou! Prípad, ktorý otriasol celým Slovenskom

Napriek všetkej snahe kriminalistov sa im ale telo Maureen nikdy nepodarilo nájsť. Podľa londýnskej polície išlo o jedno z najväčších pátraní v odpadkoch v histórii. Policajné vyšetrovanie zahŕňalo prevoz 2750 ton odpadu a viac ako 60 policajtov denne sa zúčastnilo prehľadávania. Hoci celá akcia trvala dlhšie ako mesiac, ale nebolo úspešné.

Miliardár zmasakroval manželku i syna: Jeho sídlo sa predalo za astronomickú čiastku!

„Môj tím strávil vyšetrovaním Maureeninej vraždy mnoho mesiacov, ich profesionalita a vytrvalosť sú skvelým príkladom odhodlania Metropolitnej polície postaviť vrahov pred súd,“ oznámila detektívka Kate Blackburnová. Moodieho súd poslal do väzenia na doživotie.