Musím viac strieľať, zaprisahá sa znojemský veterán Pucher

847

„Keby to tak pokračovalo,“ usmieva sa slovenská ťahúň znojemských Orlov pred piatkovým štartom nového ročníka. 
„Myslím, že to nie sú zlá čísla. Ale mňa tieto štatistiky až tak nezaujímajú, dôležité je hrať taký hokej, aby boli všetci spokojní. A hlavne sa dostať vyššie než len do play-off, „dodáva Pucher.

Ako sa vám bude nastupovať so štyridsiatkou na krku?

Tak to moc nesledujem. Nijako extra som to neoslavoval a ani nevnímam, že už mám štyridsať. Niekto má zranenia a v tridsiatich sa cíti opotrebovaný, niekto má šťastie, že hokej hrá dlhšie. Vy v Česku by ste o tom mohli rozprávať. Nie je to o veku, ale o tom, ako sa človek cíti. Potom je jedno, či máte tridsať alebo štyridsať, hlavné je byť prospešný tímu.

S vekom však odchádza rýchlosť. Musel ste kvôli tomu meniť hru?

Ja som nikdy nepatril k žiadnym rýchlikom. Človek musí trénovať, pridávať si a pracovať na tom, aby mladým stačil, ale ja sa snažím spôsob hry nemeniť. Keby mi tréner povedal, že musím hrať niečo iné, tak sa samozrejme prispôsobím, ale zatiaľ sa snažím o svoju hru.

Vlani ste ale vymenil typ hokejky, aby ste zlepšil streľbu. Podarilo sa?

To zistíme v piatok. Ja celkovo musím viac strieľať, pretože sa o mne vie, že sa radšej snažím akciu ešte vyšperkovať prihrávkou, než aby som zakončil. Radšej kombinujem a niekedy to preháňam, čo mi vyčítajú celú kariéru.

Trénujete teraz viac než predtým?

Keď cítim, že je potreba potrénovať, tak si pridám. Ale človek musí vedieť aj odpočívať. Nie je to len o tom niečo robiť, ale aj regenerovať, čo je v tomto veku alfa a omega. Je potrebné to správne skĺbiť.

Ako sa za viac ako dvadsať rokov vašej kariéry zmenila vaša strava?

Človek samozrejme nemôže baštit čo za mlada, to spaľovanie je predsa len iné. Ja som asi pred dvoma mesiacmi prešiel na delenú stravu, dodržujem ju skoro stopercentne a robí mi dobre. Mal som trošičku problémy so zažívaním, ale teraz je mi fajn a budem v tom pokračovať. Aj váhu si držím presne takú, akú tréner chce.

Čo čakáte od tímu? Ďalšie účasť vo štvrťfinále by vám asi nestačila.

Určite chceme ísť ďalej. Trikrát sme vypadli v prvom kole, teraz už by sme to brali ako sklamanie.
Tím posilnili skúsený obranca Grof a útočníci Rosa s Tomášom. Sú veľa cítiť?
Samozrejme, sú to všetko výborní hráči a tiež dobrí strelci. Očakávajú sa od nich góly a kvalitný hokej. A myslím, že sú to presne tí hráči, ktorí to vedia naplniť.

Sezónu začínate v piatok a nedeľu doma. Je to výhoda?

Myslím, že je to dobre. Je tu vinobranie, bude tu hromada ľudí a verím, že si nájdu cestu na Zimák. Mohol by byť plný dom a ja verím, že to zvládneme.

Peter Pucher

V reprezentácii debutoval vo februári 1995, keď ho nominoval tréner Július Šupler.[3] Reprezentoval na siedmich majstrovstvách sveta – v rokoch 1997, 1998, 1999, 2000 (striebro), 2001, 2002 (zlato) a 2005. Spolu odohral 144 zápasov, v ktorých strelil 24 gólov. Nosil dres s číslom 33.