Ku kurióznej naháňačke došlo v minulých dňoch v uliciach New Yorku. Tridsaťštyriročný muž odcudzil predajcovi sedem párov slnečných okuliarov. Policajt na koni to ale nenechal len tak úhorom. Na ulici zlodejíčka konfrontoval, a keď sa muž rozbehol, ponáhľal sa strážca zákona s koňom Samsonom rýchlo za ním. Muž po chvíli skončil v putách.

Zvláštny pohľad sa naskytol cez víkend obyvateľom New Yorku. Neďaleko námestia Times Square mohli totiž zahliadnuť policajta na služobnom koni, ktorý prenasleduje utekajúceho zlodeja. Zhruba šesťdesiatročný predajca slnečných okuliarov sa totiž v sobotu večer posťažoval náhodou prítomnému policajtovi, že bol okradnutý o sedem párov slnečných okuliarov. Zlodejíčka mal zhodou okolností policajt natočeného skrytou kamerou, ktorú má pripevnenú k výstroju.

Černocha viedli policajti na koňoch ako otroka na lane.

Keď však policajt muža našiel a slovne konfrontoval, zlodej začal utekať. Strážnik však neváhal ani sekundu a za zlodejom sa vybral. Značne mu pomohol aj služobný kôň Samson, ktorý rýchlo cválal ulicami, než sa muža v čiernej mikine podarilo policajtovi zadržať. Utekajúceho lupiča totiž zbadal ďalší policajt, ​​ktorý muža lapil.

OBRAZOM: Butch Cassidy a Sundance Kid. Ktoré gangy desili Divoký západ?

Muž bol následne vzatý do väzby na základe obvinenia z lúpeže, vyhrážania a trestného činu držania zbrane. „Nebola žiadna šanca, že by tento podozrivý z lúpeže mohol utiecť nášmu policajtovi a koňovi Samsonovi!“ napísal na twitteri komisár newyorskej polície Keechant Sewell.