Najbláznivejšie morálne zákony v USA

867

Zákaz kúpania v pyžame, časové obmedzenie pri bozkávaní, alebo 30-dňový pobyt vo väznici za flirtovanie: V krajine neobmedzených možností dodnes panujú azda najbláznivejšie morálne zákony na svete.

ST.CITY pre vás vybral najkurióznejšie nariadenia, ktoré v USA platili a platia až do týchto dní preto, lebo ich nikto nezrušil:

§ V Ratone v Novom Mexiku je zakázané cez mesto jazdiť na koni v kimone.

§ Ženská časť obyvateľstva v Portlande nesmie nosiť na verejnosti lakovky. Dôvod by ste neuhádli: V topánkach by sa mohla odzrkadľovať spodná bielizeň dotyčnej dámy…

§ Rovnako prísne sú nariadenia v Little Rocku v Arkansase: Koho strážcovia zákona pristihnú na ulici pri flirtovaní, musí počítať až s 30-dňovým pobytom za mrežami.

Ničenie majetku nie je, násilie

§ V Logan County v štáte Colorado je napríklad zakázané bozkávať spiacu ženu.

§ Tento prehrešok je síce v Halethorpe v Marylande povolený, ale bozkávanie je tam obmedzené na jednu jedinú sekundu.

§ Nemenej čudný je aj zákon v americkom štáte Kentucky: Ženy sa tam nesmú na diaľnici objaviť v plavkách. Výnimku umožňujú iba dva prípady: ak je žena v sprievode policajtov, alebo je ozbrojená kyjakom.

§ Správny vzhľad je mimoriadne dôležitý v meste Chicago v štáte Illinois: Tam je totiž zakázané chytať ryby v pyžame.

§ Ale aj iné športové aktivity sú zakázané: na Floride nesmú samy žijúce ženy v nedeľu skákať s padákom.

Psičkári v Teheráne sú na tom o voľačo horšie ako naši, nesmú so svojimi miláčikmi na verejné miesta ani do svojich aut.

§ V Quitmane v štáte Georgia je prísne zakázané vyzliekať figuríny vo výkladoch, pokiaľ nie sú zatiahnuté žalúzie.

§ Až príliš puritánske nariadenie platí v St. Louis v Missouri: Tam môžu hasiči zachrániť ženu z horiaceho domu iba v tom prípade, ak je oblečená minimálne v nočnej košeli.

Žena sa pri jazde eskalátorom nedržala zábradlia. Súdi sa kvôli tomu už desať rokov

§ Morálne zásady platia aj v Carlsbade v Novom Mexiku: Sexovanie počas obedňajšej prestávky v aute je povolené iba vtedy, ak sú okná na aute zatiahnuté záclonkami.

§ Nuž, aj štvornohí miláčikovia si musia v Spojených štátoch dávať pozor na verejnú morálku: Vo Fairbankse na Aljaške sa losy v žiadnom prípade nesmú páriť na ulici. V kalifornskom mestečku Ventura County si síce môžu mačky, psy a iné „ochočené zvieratá“ užívať aj na verejnosti – ale iba vtedy, ak predtým požiadali o povolenie.

Mučivú smrť pripravil mladej žene jej manžel, polial ju benzínom a zapálil

Milí čitatelia, ešte stále si myslíte, že iba u nás vychádzajú nezmyselné zákony vhodné do Kocúrkova?

zed