Najkrajším vegánom roku 2018 je herec Benedict Cumberbatch

407

Predstaviteľ seriálového Sherlocka Holmesa Benedict Cumberbatch (41) sa stal vegánom až tento rok. Hneď po niekoľkých mesiacoch mu to vynieslo titul Most Beautiful vegan 2018.

Herec Benedict Cumberbatch kedysi prezradil, že má problém jesť zdravo. Zlyháva vraj hlavne vtedy, keď kvôli práci cestuje po svete. „Snažím sa jesť zdravo, snažím sa nejesť neskoro v noci, hoci to je teraz veľmi ťažké s tým, ked skáčem ako jojo po celom svete,“ sťažoval sa Benedict, ktorý je známy aj svojimi sexuálnymi experimenty s mužmi.

Podarilo sa mu skoncovať s fajčením a novo sa v tomto roku rozhodol zapracovať aj na životospráve. Fanúšikom sa snaží ísť vzorom a povzbudzuje ich k tomu, aby aj oni skoncovali so živočíšnymi produktmi a nekupovali výrobky, kvôli ktorým museli trpieť zvieratá.

Ovocie a zelenina vraj sympatickému hercovi rýchlo pomohli dostať sa do formy pred natáčaním filmu Avengers: Infinity War. Keď sa ho novinári pýtali, či je ako zdroj proteínov vaječný bielok, odpovedal, že v súčasnosti tvoria jeho jedálniček čisto len rastlinná strava.