Dve malé sestričky Leia Carricoová (8) a Caroline Carricoová (5) sa v piatok popoludní stratili v lesoch neďaleko ich domu v americkom meste Sacramento v Severnej Kalifornii. Záchranári ich našli po takmer dvoch dňoch bez akejkoľvek ujmy na zdraví. Policajti to považujú v miestnych podmienkach za zázrak.

Naposledy uzrela obe dievčatá ich matka v piatok okolo 14:30, keď sa jej prišli opýtať, či sa môžu prejsť po okolí. Hoci im to nedovolila, neskôr zistila, že jej dcéry zmizli. Okolo 18:00 zavolala políciu, ktorá okamžite začala pátranie. V sobotu sa do akcie zapojila aj pobrežná stráž, národná stráž a hasiči. V nedeľu ich objavili podľa odtlačkov topánok a taktiež obalov müsli tyčiniek.

Matka totiž dievčatám nakúpila tyčinky, ktoré, ako sama verí, si jej dcérky vzali na cestu do zásoby predtým, ako zmizli. Poručík Mike Fridley povedal: „Našli sme nejaké obaly od müsli tyčiniek, ktoré odpovedali tým, ktoré nakúpila matka dievčatiek. Po nich sme sa vydali.“

Beštiálna vrahyňa! Deťom najskôr kúpila na pumpe čokoládu a potom svoje deti († 2, † 4) uškrtila a zapálila

Dievčatá sa podarilo záchrancom nájsť asi po 44 hodinách od ich zmiznutia. Vzhľadom k drsnému terénu a hustému porastu považovali za úplne neuveriteľné, že sestričky neutrpeli jedinou ujmu na zdraví. „Je to zázrak,“ povedal šerif William Honsal. „Toto je územie s extrémnym prostredím. Je úžasné, že tam dokázali byť také dlhé obdobie samé.“

Tri deti z USA sa vybrali na výlet lietadlom bez vedomia rodičov

Leia aj Caroline v mieste svojho bydliska navštevujú detský klub, kde sa učia schopnostiam prežitie. To im pravdepodobne pomohlo aj pri ich víkendovom „dobrodružstve“.