Nevyriešený prípad z archívu: Vražda dvojročného chlapčeka bola vyriešená po 58 rokoch! Polícia dostala tip z Facebooku

1070

Po 58 rokoch bol vyriešený prípad chlapca, ktorého telo bolo nájdené v horskom jazere v americkom Oregone náhodným rybárom. Na prípade sa za takmer šesť desaťročí vystriedalo dvadsaťtri šerifov a bezpočet detektívov. Už sa zdalo, že smrť chlapca, ktorému v čase úmrtia malo byť okolo dvoch rokov, zostane nevyriešená. V roku 2020 však náhle dostali policajti tip, ktorý im prišiel na Facebook!

„Oregonský prípad najstaršej neidentifikovanej osoby vyriešený,“ napísali policajti na svojej oficiálnej stránky. Prípad úmrtia malého chlapca sa dostal do rúk detektívom v roku 1963. Vtedy sa vydal rybárčiť na jazero Keene Creek Roy E. Rogers (65). Lov 11. júla skončil hrozným nálezom. V jazere našiel telo malého chlapca, ktoré bolo zabalené do prikrývok, zviazané drôtom a zaťažené železnými formami. Chlapcovi v čase úmrtia malo byť okolo dvoch rokov. To však bolo všetko, čo sa detektívom podarilo zistiť.

Vražda sa nikdy nevyriešila! Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte.

Jeho identita zostávala záhadou a to po dlhých päťdesiatosem rokov. Na prípade sa vystriedali desiatky detektívov a prešiel pod rukami dvadsiatich troch šerifov. Nikto z nich v kauze nepostúpil ďalej. K prípadu bola dokonca pozvaná Oregonská štátna polícia a Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Nakoniec ale skončil v archíve, kde sa zaradil medzi nevyriešené prípady, kde bol označený ako prípad Keene Creek.

Spravodlivosti trvalo 27 rokov kým chytila Waldemara! Rozsudku za vraždu ale neunikol

V roku 2007 sa ale prípadu ujal detektív Colin Fagan. O rok neskôr telo chlapca exhumovali a bola odobratá vzorka DNA. Ovšem nepodarilo sa nájsť žiadnu zhodu. Prípad tak znovu vychladol a to na trinásť rokov. V decembri roku 2020 došlo k neočakávanému zvratu. Kancelária šerifa dostala tip na messenger, aby preskúmali genetické databázy projektov genealógie a hľadanie príbuzných pomocou DNA. Prípadu sa ujal detektív Christian Adams a vec sa konečne posnula.

Premlčané prípady: Janku (40) znásilnil známy! Zničil jej život, potrestaný nebol

Experti predložili biologické vzorky dieťaťa spoločnosti NanoLabs, ktorá poskytuje služby fenotypizácia DNA a genetickú genealógiu. Podarilo sa nájsť dvoch potenciálnych súrodencov. „Rozhovor s nevlastným bratom z matkinej strany v Ohiu odhalil, že mal mladšieho súrodenca s Downovým syndrómom narodeného v Novom Mexiku, ktorý zmizol. Po ďalšom vyšetrovaní bol odhalený rodný list a po päťdesiatichôsmich rokoch sa dieťa Keene Creek Doe konečne volalo Stevie Crawford narodený 10. 2. 1960,“ uviedla polícia na oficiálnych stránkach.