Na začiatku 90. rokov došlo neďaleko Justičného paláca v Bratislave k vražde. Manželku vrcholového športovca, ktorý bol tou dobou v zahraničí, smrteľne dobodal neznámy páchateľ. Doteraz sa ho nepodarilo chytiť a zostal nepotrestaný. Prípad už takmer upadol do zabudnutia.

Pred 29 rokmi sa neznámy muž vlámal do bytu na prízemí obytného domu v blízkosti bratislavského Justičného paláca, ktorý patril známemu slovenskému športovcovi a jeho manželke Božene (†42). Votrelec na ženu zaútočil a smrteľne dobodal. Srdcervúci krik, ktorý sa jej vydral z hrdla, prebudil jej malého syna, ktorý spal vo vedľajšej izbe.

Keď dobehol k matke, ležala vraj na zemi pri posteli. Snažil sa ju zachrániť pomocou umelého dýchania. Avšak ani privolaní záchranári už nedokázal žene pomôcť. Na mieste činu zomrela.

Vrah odišiel vchodovými dverami a pátranie po ňom skončilo v slepej uličke. Ani s pomocou výziev verejnosti prostredníctvom médií sa bratislavskej polícii nepodarilo vypátrať svedkov, ktorí by sa nachádzali v blízkosti v čase tragédie.

Nevyriešený prípad: Uniesol tri dievčatká z ich izieb a brutálne znásilnil

Manžel nebožky, Vladimír (75), ktorý bol slávnym športovým  reprezentantom, bol v deň vraždy v zahraničí, čím má nepriestrelné alibi.

„Vražda sa nikdy nevyriešila,“ hovorí vdovec po zavraždenej Božene. „Hovorilo sa, že manželka mala s predstaviteľmi polície a tiež s mužmi jednej z bratislavských skupín z podsvetia styky. Čo je na tom pravdy, netuším. Pochybujem, že polícia niekedy vraha dopadne,“ uzatvára skepticky Vladimír, ktorý dnes trpí vážnou chorobou.

Myslím, že ma znásilnil údajný vrah Maddie,