Na Instagrame všetci toto zamestnanie velebili. Nechýbali geniálne fotky a pochvalné komentáre. Bývalá zamestnankyňa luxusnej lodi však odhalila, čo sa skrýva vo vnútri jachty Mayan Queen IV. Pracovali vraj 20 hodín denne bez akéhokoľvek nároku na voľno a zneužívali ich hostia. Majiteľ lode však túto skutočnosť prehliadal. 20-ročná modelka za to zaplatila životom.

Dvadsaťročná Austrálčanka Sienad McNamara si vraj vzala život, keď pracovala na palube lode Mayan Queen IV, ktorá kotvila v gréckom prístave. Po jej smrti vyšla najavo skutočnosť o živote pracovníčok luxusnej lode.

Spočiatku sa zdalo, že žila svoj sen. Jazdila z ostrova na ostrov, zatiaľ čo pracovala na prepychovej lodi, ktorú vlastní jeden z najbohatších mužov sveta Alberto Bailleres. Avšak za atraktívnym zamestnaním, ktoré propagujú sociálne médiá, leží temná skutočnosť, kde nechýba obchod s drogami, prostitúcia a kde palubný hostesky pracujú bez prestania.

Sienad McNamara

Na lodi začala pracovať v roku 2014, keď jej priateľ, pracujúci pre tú istú spoločnosť, jej oznámil, že na palube hľadajú nových zamestnancov. Netušila, aká to náročná práca bude. Odhalila, že pre všetkých zamestnancov bolo bežné spať len 4 hodiny denne. Musela slúžiť hosťom dlho do noci a za celý deň mala prestávku len 2 minúty.

Palubná hosteska Sarah Begbie riekla: „Nikdy som nepredpokladala, ako náročná tá práca môže byť. Začínali sme ráno o šiestej hodine a pracovali sme 16-18 hodín denne.“

Sienad McNamara

Izby, v ktorých prebývala, boli vraj tak malé, že v nich mali zamestnanci sotva dostatok priestoru na prezlečenie. Jedna zo zamestnankýň na jachte, Madeleine Meisterová, hovorí, že pre zamestnancov neexistoval žiadny osobný priestor.

Ďalšia z hostesiek oznamuje: „Museli sme hosťom roznášať drinky až do troch hodín do rána a potom vstávať skoro ráno, aby sme im pripravili raňajkách. Naše kajuty boli tak malé, že v nich nemohli stať dvaja ľudia naraz.“

V manuáli pre zamestnancov stojí, že sa stewardky na lodi musia starať o hostí, majiteľa a tým pádom obmedziť svoje osobné potreby.

Znetvorené telo mladučkej modelky našli na jachte starého miliardára

Podľa slov zamestnankyne, Tracey Zarowski, boli na lodi veľmi prísne požiadavky. Jedna z dievčat vraj bola prepustená len preto, že mala miernu nadváhu, čo sa nepáčilo zamestnávateľom.

Ďalšie dievča vyhlásila, že sa na lodi bežne pohybovali prostitútky, nechýbali ani drogy. Raz vraj pristihla majiteľa, ako mal v paži zapichnutú ihlu.

Slávna modelka a herečka Adea Shabani († 25) bola nájdená mŕtva! Telo ležalo v plytkom hrobe