Nový moderátorský tím TopGear

1090

Britský Top Gear bude moderovať Matt LeBlanc, Joey zo seriálu Priatelia

Obľúbenú britskú show Top Gear bude od mája moderovať Matt LeBlanc. Herec preslávený predovšetkým seriálom Priatelia vytvorí moderátorské duo s Chrisom Evansom už v 23. sérii motoristickej relácie vysielanej BBC. LeBlanc je z novej príležitosti nadšený.

LeBlanc sa v obľúbenej motoristickej show objavil už skôr ako hosť v súťaži Hviezda v aute za rozumnú cenu. V Kie Cee zajazdil najlepší čas – 1:42. Vyskúšal si aj moderovanie relácie, keď v januári uvádzal špeciál s najlepšími preteky starého tímu.

„Ako blázon do áut a fanúšik Top Gear som potešený a nadšený, že môžem byť súčasťou novej kapitoly tejto ikonickej show,“ nechal sa počuť nový moderátor.

Matt LeBlanc je americký herec, ktorého preslávila postava Joeyho Tribbianiho v kultovom seriáli Priatelia a jeho voľnom pokračovaní Joey. Je milovníkom áut a rýchlej jazdy, pre show sa teda producentom hodí.

Evans sľubuje aj ďalšie novinky

„Som nadšený, že sa Matt pripojí k Top Gear. Je to dlhoročný petrolhead,“ vyhlásil k novinke Chris Evans. „Predvádzať na obrazovke naše najbláznivejšie nápady je práca snov. Viem, že budeme debatovať o nápadoch na epické roadtrip,“ teší sa Evans. Dodal, že sa nemôže dočkať, až sa bude môcť podeliť o ďalšie novinky, ktoré sa majú na obrazovke objaviť.

LeBlanc je v úlohe moderátora Top Gear veľkou novinkou, doteraz sa o jeho mene v súvislosti s show vôbec nehovorilo a Evans mal show moderovať sám. Spoločnosť sa podľa informácií zverejnených na stránkach show chystá oznámiť ďalších členov nového tímu.

BBC sa rozišla s kontroverzným moderátorom Jeremy Clarkson potom, čo Clarkson napadol producenta relácie, pretože mu nepriniesli teplé jedlo. Clarkson je pritom veľmi obľúbeným moderátorom s miliónmi fanúšikov, relácia sprevádzal od roku 2002. Slávna moderátorská trojka pôvodného Top Gear z BBC (Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond) sa nerozchádza a má moderovať motoristickú show pre internetovú spoločnosť Amazon.