O vražde šamorínskeho podnikateľa Vladimíra prehovorila jeho manželka. Aj o tom, ako ho našla s podrezaným hrdlom

939

Komu mohol prekážať?  Šamorínom otriasla vražda úspešného podnikateľa, vášnivého hráča tenisu a otca dvoch synov Vladimíra († 61). Toho našla jeho manželka s podrezaným hrdlom a zahrabaného v lístí. O najhoršom zážitku svojho života teraz prehovorila.

Vladimír odišiel zo svojho domu v pondelok o pol siedmej ráno. Chvíľu sa potom zdržal na hospodárskom dvore. Okolo pol desiatej sa ešte zastavil v kancelárii a potom ho už nikto nevidel. Na jeho pracovnom stole zostalo množstvo nedokončenej práce a v jeho izbe bola pripravená tenisová výstroj.

Manželka zavraždeného podnikateľa Novému Času prezradila, že Vladimír bol  starostlivý, mal veľký prehľad a neustále sa vzdelával. Podnikal roky v poľnohospodárstve, za čo získal titul podnikateľ roka. Prenajímal si pozemky, pestoval na nich jačmeň i pšenicu a predával ich na ďalšie spracovanie.

„Aj keď mal problémy, rodinu s nimi nikdy nezaťažoval. Všimli sme si však, že túto jeseň sa správa inak. Nechodil na otvorené priestranstvo a tiež prestal chodiť plávať,“ povedala zdrvená manželka podnikateľa. Pred osudným pondelkom sa rodine zveril s problémami, ktoré ho trápili.

Až vtedy sa dozvedeli, že mu pred piatimi rokmi chcel niekto zničiť celú úrodu. „Otec to dal na súd, ktorý vyhral. Nerobil to pre peniaze, ale z princípu,“ vysvetlil jeden z jeho synov. V osudný pondelkový podvečer keď prišla jeho manželka domov z práce, ale Vladimír nebol nikde k nájdeniu.

Nevyriešená vražda: Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte. Syn sa ju pokúšal oživiť

„Volala sme mu na mobil, nedvíhal ho. Najskôr som Obvolala jeho kamarátov a známych, pretože sa niekedy zdržal. Večer o pol ôsmej sa mi to nezdalo a šli sme so synom na políciu,“ rozpráva Rybárová. Mestská i štátna polícia hľadala Vladimíra na základe lokalizácie telefónu, bohužiaľ bezvýsledne.

Brutálna vražda v chatke číslo 28. Nevyriešená záhada, ktorá dodnes straší kalifornske letovisko

Rodina sa ho preto vydala hľadať tiež. „Niečo pred ôsmou ráno sme prišli k lesoparku a videli sme tam zaparkované jeho auto, ale manžel v ňom nebol, ani v kufri. Niečo mi hovorilo, že tam niekde musí byť, rozbehla som sa smerom k lesu a hneď som ho uvidela,“ dodala manželka so slzami v očiach.