Obrovskému škandálu čelí svetovo preslávený YouTuber David Dobrík, spolupracoval s Bieberom aj Jennifer Lopez.

Dobrík má na svojom kanáli vyše 18 miliónov odberateľov

1010

 

Dvadsaťštyriročný Dávid Dobrík, ktorý pochádza z Košíc, prerazil v Amerike ako YouTuber a má milióny fanúšikov. Teraz ale čelí veľkému škandálu. Dvadsaťročné dievča uviedlo, že bola v roku 2018 znásilnená jedným z členov Dobríkovej skupiny známej ako „Vlog Squad“. YouTuber sa verejne ospravedlnil a rezignoval na funkciu v predstavenstve aplikácie, ktorej je spoluzakladateľom. Celá kauza môže mať veľký vplyv aj na jeho sponzorov, ktorí si teraz premýšľajú ďalšie kroky.

Mladík prerazil na platforme Vine, na ktorej spoločne so svojimi priateľmi z Los Angeles zverejňoval krátke paródie. Neskôr sa presunul na Youtube. Natáča dlhší videá o bežnom živote a spoločne s ďalšími YouTubermi si hovoria Vlog Squad. A sú naozaj úspešní. Len Dobrík má na svojom kanáli vyše 18 miliónov odberateľov. V minulosti navyše spolupracoval s takými menami ako Justin Bieber, Jennifer Lopez alebo Howie Mandel.

Teraz však David čelí obrovskému škandálu. Dvadsaťročná dievčina povedala pre finančné a obchodné spravodajstvo web Business Insider, že v roku 2018 bola znásilnená jedným z členov Dobríková skupiny Dominykas Zeglaitisem (známym ako Durte Dom online).

Tragická smrť slávneho YouTuber v Tatrách! Dominik (†25) žil životom plným adrenalínu

Uviedla, že počas natáčania videa o skupinovom sexe pili alkohol a ona bola veľmi opitá a takmer neschopná komunikovať. V tej chvíli bola zapojená do skupinového sexu s Zeglaitisem, s ktorým nemohla súhlasiť. Keď vyšla táto skutočnosť najavo, Dobrík zverejnil video, v ktorom sa ospravedlňuje, a uvádza, že súhlas je pre neho veľmi dôležitý. Uviedol, že je veľmi sklamaný z niektorých svojich kamarátov a z tohto dôvodu už s nimi nekomunikuje. „Poučil som sa zo svojich chýb a verím, že činy majú väčšiu váhu než slová,“ dodal.

Osemročný chlapec na čele 10 najviac zarábajúcich YouTuberov za rok 2019

Insider oslovil jedného z najväčších youtuberových sponzorov s otázkou, či budú v partnerstve s Dobríkom ďalej pokračovať. „Prostredníctvom nedávnych správ v médiách sme si vedomí obvinenia proti Dávidovi a skupine Vlog a berieme ich veľmi vážne,“ uviedol hovorca spoločnosti s tým, že zatiaľ nevedia, ako budú ďalej postupovať.