Okupanti znásilňujú a zabíjajú naše ženy, hovorí zdrvená Nasťa o pekle na Ukrajine! 

830

Vojna na Ukrajine trvá už takmer mesiac. Ruským vojskám sa nedarí tak, ako predpokladali, preto stupňujú svoju agresiu voči nevinným ukrajinským civilistom. Okupanti sa majú dopúšťať neuveriteľných zverstiev. Údajne strieľajú do ľudí skrývajúcich sa v pivniciach. Dochádza ale aj k znásilňovaniu Ukrajiniek.

Ukrajinské mesto Irpiň neďaleko Kyjeva je už vyše mesiaca okupované ruskými vojakmi. Podľa výpovedí niektorých tamojších žien ale nie je bombardovanie zďaleka tým najhorším, čoho sa ruskí vojaci dopúšťajú. Podľa Anastasie Taranovej (30), ktorá žije na predmestí Kyjeva, okupanti znásilňujú ukrajinské ženy a dievčatá.

 Znásilnené  okupantami  

„Veľa ruských vojakov znásilňuje ukrajinské ženy. Vojaci tiež lezú do ukrajinských domovov, vlezú do pivníc, kde sa ľudia schovávajú, a začnú strieľať,“ popísala Anastasia britskému denníku The Sun. Podobnú skúsenosť popísala aj Svetlana (27) z Chersonu. „Už začali znásilňovať naše ženy. Od ľudí, ktorých osobne poznám, som dostala informácie, že vojaci znásilnili 17-ročné dievča a potom ju zabili,“ zverila sa v minulosti pre americkú televíziu CNN.

A informácie o znásilnení ukrajinských žien potvrdzujú aj tamojší politici. Poslankyňa za ukrajinskú opozičnú stranu (Holos) Hlas Lesia Vasylenkovová sa nechala počuť, že mnoho ukrajinských žien si malo vziať život potom, čo boli ruskými vojakmi sexuálne zneužité, alebo ich bezprostredne potom mali usmrtiť sami vojaci.

 Je Kyjev ešte  náš? 

„Keď Putin nebol schopný dobyť Ukrajinu a Kyjev počas troch dní, ako predpokladal, zmenil svoju stratégiu tak, aby sa zamerala konkrétne na ženy a deti,“ povedala denníku The Sun politička. Správy o znásilnených ukrajinských ženách tiež v minulých dňoch potvrdil ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba.
Situáciu v obliehaných mestách opisuje aj redaktor ukrajinského denníka The Kyiv Independent Igor Kossov. Strávil deň v Irpini neďaleko Kyjeva a vo svojom článku opísal aktuálnu situáciu.

Štyridsaťtriročného novinára zastrelili na vianočnej besiedke pred očami jeho syna, písal o kriminálnikoch

Spolu s dobrovoľníkmi prechádzal rozbombardované mesto a snažil sa pomôcť preživším. „Keď ľudia sedia dlhšie ako týždeň bez svetla, internetu alebo správ v kryte a vyjdú potom von, spýtajú sa nás: Je Kyjev stále náš?“ opisuje v článku jeden z dobrovoľníkov.

Rusi mi zastrelili manžela a potom ma znásilnili pred naším synom, hovorí Ukrajinka Natalye

Problém začína v mestách byť aj s mŕtvymi telami. „Tela treba skontrolovať, zistiť príčinu smrti. Sú to ľudia a zaslúžia si, aby neboli pochovaní na nejakej hromade ako psy,“ hovorí ďalší z dobrovoľníkov. „Rýchlo si zvyknete na to, ako sa veci majú. Stáva sa to jednoducho normálnym,“ myslí si dobrovoľník.