Od budúcej sezóny ďalšie víťazstvá bude Sagan zbierať pre tím Bora, vyhlásil Tiňkov. Na druhej strane si určite všetci pamätáme sľub Olega Tiňkova:

Sľub Olega Tiňkova: „Ak Sagan vyhrá na Tour de France tri etapy, zostávam v cyklistike.“ Podľa včerajších slov, to však tento svojský Rus pôvodne nemyslel vážne. Tiňkov si strieľa z ľudí veľmi často. Otázkou teraz ostáva, ktoré z týchto dvoch protichodných vyjadrení myslel vážne.

Myslím si, že Slovensko si zaslúži profesionálny tím.

„Bola to na Tour krásna bodka za mojím Rendez-vous s cyklistikou,“ začal šťastný ruský oligarcha svoju ďakovnú reč Petrovi Saganovi a pokračoval: „Peter je jednoducho najlepší a znova to potvrdil. Ja som rád za tieto dva roky a ďalšie víťazstvá na Tour už bude zbierať pre Boru. Držím mu palce. Keď ale vidím vašich fanúšikov, zaslúžil by si vlastný slovenský tím,“ povedal Tiňkov v rozhovore pre RTVS.

O tom, že Tinkoff končí, pretože jeho šéf už nechce ďalej z vlastného vrecka sponzorovať úspešný tím, ktorý si v zle nastavenom neziskovom svete vrcholovej cyklistiky nevie nájsť silného sponzora, už vieme.

Keď majiteľ tímu Tinkoff Oleg Tiňkov vlani v novembri vyhlásil, že od novej sezóny v cyklistike pokračovať nebude a jeho jazdci si môžu hľadať nový angažmán, začal sa boj aj o majstra sveta Petra Sagana. Najprv ho médiá spájali s kazašským tímom Astana, neskôr sa hovorilo o nemeckom tímu Bora-Argon 18. „V tomto momente je Sagan pre nás neriešiteľný,“ priznal pred začiatkom Tour manažér Ralph Denk.

„Z toho, čo som počul, išlo by o príliš veľké peniaze. Samozrejme, bolo by snom mať v družstve takého cyklistu, ale uvidíme. Od augusta budeme hovoriť aj o menách jazdcov, ale Sagan je pre nás príliš vysoký kaliber,“ dodal.

V súvislosti s cenou Sagana na trhu sa spomínali sumy päť až šesť miliónov eur.

Bora patrí medzi kontinentálne tímy. Doteraz ani nemala istotu účasti na najprestížnejších pretekoch. Ako prvodivízny tím totiž musela dostať od organizátorov (Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a Espaňa) pozvánku.

V budúcej sezóne by sa však mala posunúť medzi elitné tímy.

Vznikla iba pred šiestimi rokmi, vtedy ešte niesla názov NetApp. Najväčšími úspechmi sú umiestnenia Čecha Leopolda Königa v celkovom hodnotení na Vuelte 2013 (9. miesto) a na Tour de France 2014 (7. miesto).

Zástupcovia Bora-Argon 18 potvrdili, že do svojho názvu v budúcej sezóne priberú meno druhého hlavného sponzora Hansgrohe. Stane sa tak minimálne na tri roky. Pomôcť získať Petra Sagana by mohla aj prípadná dohoda s americkým výrobcom bicyklov Specialized, na ktorých Slovák jazdí a ktorých je tvárou.

Spolu s Petrom Saganom by mali do jedného tímu prestúpiť aj ďalší Slováci zo zoskupenia Tinkoff – jeho starší brat Juraj, Erik Baška a Michael Kolář.

Na dresoch jeho jazdcov môžeme počas Tour de France vidieť nápis „La Datcha“. Má ísť o názov jeho novej siete hotelov v Európe. Rus sa možno takto potichučky chce zbaviť niektorých drahých jazdcov, ktorí do jeho predstáv a konceptov celkom nezapadajú, aby mohol postaviť nový tím s novou stratégiou okolo Petra Sagana.