Myslel si, že to bude rutinné čistenie klietky. Lenže ošetrovateľ z mexickej zoo Nicolasa Brava v Tulancingo zabudol leví výbeh poriadne zamknúť. Stalo sa mu to osudné. Šelma menom Kimba na neho skočila a roztrhala ho. Ošetrovateľ Gustavo Serrano Carabajal († 28) bol mŕtvy, než na miesto prišli zdravotníci.

22 ročný starý samec leva využil nestráženého okamihu a Carabajal napadol. Atak bol tvrdý, šelma zaútočila na ošetrovateľov krk a potom roztrhala časť jeho tela. Carabajal po útoku našli v kaluži krvi jeho kolegovia.

Spolupracovníci ošetrovateľa okamžite zavolali ambulanciu, lenže Carabajal bol mŕtvy, než na miesto prišli. Konštatovať tak mohli iba jeho smrť. Všetci sa potom pýtali, čo bude s levom.

Člen mestskej rady v Tulacingu Fernandez Perez Romero vyhlásil na tlačovej konferencii, že aj napriek zabitiu ošetrovateľa nebude lev Kimba utratený. Dodal tiež, že bezpečnostné podmienky v zoo sa zlepšia.

Výbeh levov dostane nový plot, zámky a ochrana sa tak zlepší. Romero tiež dodal, že bude v kontakte s rodinou ošetrovateľa a poskytne jej pomoc. Samotní príbuzní Carabajala incident nechceli komentovať.