Dobrotu tisícov darcov zneužil otec vážne chorého chlapca. Dvojročný Brazílčan Joao Miguel trpel vážnou chorobou, a aby sa jeho stav zlepšil, musel podstúpiť nákladnú liečbu. Na jeho podporu preto vznikla verejná zbierka, kam ľudia zaslali v prepočte statisíce eur. Lenže otec chorého chlapca Matheus Alves (37) financie miesto do synovho zdravia investoval do luxusného životného štýlu. Peniaze okrem iného rozhadzoval aj za prostitútky. Malý Joao svoje lieky nedostal a zomrel.

Príbeh dvojročného Joao Miguela z Brazílie dojal tisíce ľudí. Chlapček trpel spinálnou svalovou atrofiou, kvôli ktorej nutne potreboval nemalé finančné prostriedky na liečbu. Rodina nebola schopná dať peniaze dohromady vlastnými silami, verejnosť sa ale zomkla a v rámci zbierky darcovia nazhromaždili v prepočte niekoľko stotisíc eur. Pomaly umierajúci chlapček skrátka nebol pre mnohých úplne cudzím ľuďom vôbec ľahostajný.

To isté sa však nedá povedať o jeho otcovi Matheusovi Alvesovi, ktorý peniaze určené na synovu liečbu nepochopiteľne rozfofroval! Policajti si pre Alvesa tento rok v júli došli a obvinili ho zo sprenevery. Alves z vybraných prostriedkov údajne stačil utratiť v prepočte cez 130tisíc eur!

Jeho syn v októbri nakoniec zákernej chorobe podľahol. Alves peniaze podľa vyšetrovateľov utrácal za luxusné dovolenky, drogy a prostitútky. To všetko robil bez vedomia manželky Karin, ktorá pojala podozrenie až tento rok v lete, keď skontrolovala stav účtu zbierky, ktorý spravoval jej muž. Pri pohľade na výpisy zostala v nemom šoku.

Dojčenie v banke rozdelilo Čechov. Luciu s dieťaťom pri prsníku okríkli aj pri vagíne. Ako by sme dopadli my?

Zistila totiž, že Matheus Alves niekoľkokrát vybral veľké množstvo peňazí, prostriedky ale nepoužil na synovu liečbu. Karine preto informovala policajtov, ktorí zatkli Alvesa po troch dňoch. Našli ho v luxusnom rezorte, kde si užíval dovolenku za cudzie peniaze.

 Vážne chorý  chlapček  

Podľa brazílskych médií si Alves doprial. Počas jednej návštevy nevestinca bol vraj schopný minúť aj 50-tisíc brazílskych realov (asi 11,5 tisíc eur). Kým si nezodpovedný otec užíval s prostitútkami, jeho malý synček pomaly umieral.

Rodičia urobili päťmesačnému synovi obriezku. Dieťa zákrok neprežilo

Súd by mal o Alvesovej vine rozhodnúť v priebehu novembra. Na účte zbierky sa celkovo zišlo asi milión brazílskych realov (približne 230 tisíc eur). Jedna dávka lieku Spinraza proti svalovej atrofii, ktorý malý Joao potreboval, stojí okolo 80tisíc eur.

Hororový týždeň dieťa neprežilo! Kristínka († 3) zomierala hladom a smädom