Po 35 rokoch polícia odhalila vraha 18ročného dievčaťa. Zabijaka odhalila DNA a rodokmeň!

501

Policajti v americkom Ozakuee po 35 rokoch odhalili vraha Traci Hammerbergovej (†18). Vrah, ktorý zomrel v roku 2012 na predávkovanie, dievča znásilnil a potom uškrtil. Jednalo sa o príbuzného Traci a k ​​jeho odhaleniu pomohol aj profil DNA.

Traci H. si privyrábala ako opatrovateľka. 14. decembra 1984 po tom, čo odchádzala z domu, kde strážila deti, zamierila za kamarátmi na párty, kde pila alkohol a fajčila marihuanu. Skoro ráno druhého dňa sa vracala domov, kam mala približne šesť kilometrov.

Tento rok sa ale prípad otvoril a všetko sa zameralo na forenznú genetickú genealógiu, ktorá mala pomôcť k odhaleniu vraha

Domov ale nikdy nedorazila. Okolo šiestej hodiny ráno bolo objavené jej telo pri príjazdovej ceste jedného z obyvateľov. Majiteľ domu počul Tracino stonanie a zavolal políciu. Telo dievčaťa bolo od pása dolu nahé, jej spodnú bielizeň a topánky boli pri jej hlave, sneh bol pokrytý krvou.

Pitva následne ukázala, že bola sexuálne napadnutá a uškrtená. Vrah jej tiež dal niekoľko silných rán do hlavy, čím spôsobil masívne poškodenie mozgu. „Bola brutálne zbitá,“ povedal k prípadu šerif. Traci zomrela krátko po znásilnení.

Nevyriešený prípad: Uniesol tri dievčatká z ich izieb a brutálne znásilnil

Pokus o vyslobodenie sa z pazúrov útočníka ale nikam neviedol. Polícia vtedy vypočúvala cez štyri stovky mužov, ale nikto z nich nesedel ako potenciálny vrah.

Tento rok sa ale prípad otvoril a všetko sa zameralo na forenznú genetickú genealógiu, ktorá mala pomôcť k odhaleniu vraha. DNA z miesta vraždy bolo odoslané do jedného zo súkromných laboratórií. Databáza následne odhalila podozrivého!

38 rokov čaká prípad záhadného zmiznutia dievčatka (2) na vyšetrenie. Nastal zlom v kauze, zatkli podozrivú osobu!

Podozrivý mal byť príbuzný Traci, identifikovaný ako jej vzdialený bratranec. Policajti tak museli zostaviť rodokmeň, do ktorého museli zahrnúť každého muža, ktorí mal v roku 1984 medzi 16 – 60 rokmi.

Muž, ktorý mal Traci zavraždiť, bol ale mŕtvy. V roku 2012 sa predávkoval. Traci sa s Phillipe J. Crossom stretla na ceste. Prípad sa síce vyriešil, ale nikto nebol z vraždy obvinený.

Vrah Angeliky čakal na spravodlivosť 20 rokov. Daniel zabil manželku a zamuroval ju v pivnici!