Po príchode do Európy sa usmieval, potom zavraždil dve ženy a jedného muža.

Mrazivá fotka teroristu z Nice, ktorý opäť útočil nožom

886

Tri obete má útok 21 ročného tuniského mladíka, ktorý vo štvrtok dopoludnia vo francúzskom Nice nožom zaútočil na ľudí v tamojšej bazilike Notre Dame. Brahim Avísáví zabil troch a ďalších zranil. Sám útočník skončil po zásahu policajtov v kritickom stave v nemocnici. Ako vyšlo najavo, radikál neútočil prvýkrát.

Francúzi sa opäť ponorili do smútku kvôli teroristickému útoku. Pri vražednom vyčíňaní pri bazilike Notre Dame v Nice zomreli traja ľudia a ďalší utrpeli zranenia. Vrahom je ešte len 21-ročný migrant z Tuniska Brahim Avísáví. Vyzbrojený 30centimetrovým nožom prišiel do Nice vlakom okolo siedmej ráno s jediným cieľom – zabíjať.

 Desivý  úsmev 

Brahim Avísáví bol v Európe podľa informácií francúzskych médií ešte len mesiac. Z Tuniska sa dostal loďou na taliansky ostrov Lampedusa a potom sa karanténnou loďou vydal do prístavného mesta Bari, kde strávil niekoľko dní v karanténe kvôli pandémii koronavírusom. Loď Rhapsody podľa informácií britského denníka Daily Mail prepravovala až 800 migrantov. Migranti na lodi museli stráviť pätnásť dní, počas ktorých podľa svedkov Avísáví vybavoval rad telefonátov a hovoril o tom, že má v pláne ísť do Francúzska. Práve v prístave v Bari vznikla fotografia, na ktorej terorista drží poradové číslo 104.

Snímok bol zhotovený potom, čo Avísáví skončil karanténu na lodi. Okrem zhotovenia fotografie colníci vzali Avísávímu odtlačky prstov, zapísali si jeho meno a dátum narodenia. Zároveň boli skontrolované jeho záznamy, ako trestný register, avšak tie boli čisté a tak Avísáví bol vstup do Európy povolený.

 U seba mal nože a  KORÁN 

Komplikácie však mali nastať hneď na druhý deň, keď mal byť vyhostený z krajiny, čo sa z neznámych dôvodov nestalo. Namiesto toho Avísaví zamieril do Francúzska, kam prišiel 9. októbra vlakom. Do Nice pricestoval vo štvrtok pred siedmou ráno vlakom. Na stanici sa prezliekol a s tromi nožmi v batohu vyrazil k bazilike. Policajti u neho našli tiež korán a dva mobilné telefóny.

 Prvou  obeťou 

mladého Tunisana bola podľa denníka Daily Mail asi 60-ročná žena priamo v bazilike. Terorista na ňu zaútočil pri nádobe sa svätenou vodou neuveriteľne brutálnym spôsobom. Podľa policajtov žene takmer odrezal hlavu. Potom sa Avísáví vrhol na 54ročného kostolníka Vincenta Loquese.

Zavraždený kostolník Vincent Loquese

Aj jeho zranenia neboli zlučiteľné so životom. Treťou obeťou mladého násilníka sa stala rodená Brazílčanka Simone Barretová (†44), ktorá po útoku dokázala utiecť do neďalekého baru, kde svojim zraneniam podľahla.

 Kričal  „Alláhu Akbar“! 

Podľa svedkov Avísáví pred útokom zakričal „Alláhu Akbar“, teda „Boh je veľký“. Počet jeho obetí sa našťastie zastavil na troch, policajti včas zasiahli a teroristu postrelili celkom 14 guľkami. Násilník bol v kritickom stave prevezený do nemocnice.

Islamský terorista zabíjal pred kostolom Notre-Dame!  Dvoma obetiam odrezal hlavu!

Ako vyšlo najavo, útočník bol kvôli ataku nožom zatknutý už v roku 2016. Oznámil to s odvolaním sa na tuniské úrady francúzsky denník le Figaro. Táto informácia priamo odporuje tvrdeniu útočníkovej rodiny. Podľa nej išlo o tolerantného mladíka, ktorý nemal nič proti nikomu.

 Útočil už v roku  2016 

Podľa tuniských úradov sa v minulosti dopustil trestnej činnosti súvisiacej s všeobecným násilím a drogami. V Tunisku bol kvôli násiliu a použitiu noža zadržaný v roku 2016. Tunisko začalo vyšetrovanie prípadu v rámci zákona boja proti terorizmu a praniu špinavých peňazí, povedal zástupca tuniského prokurátora Muhsin Dalí.

Tuniskej médiá o Isavim píšu ako o deviatom z desiatich detí svojich rodičov – rodina má sedem dcér a troch chlapcov. Pochádza z miesta Sídí Umar, ktoré je severne od Tunisu a spadá do governorátu Kajruván. Rodina sa presídlila do Tiny v governoráte Sfax, kde otec pracuje ako strážca a matka je v domácnosti.

Českí moslimovia prispievali do zbierok z ktorých imám údajne podporoval teroristov