Islamský terorista zabíjal pred kostolom Notre-Dame!  Dvoma obetiam odrezal hlavu!

1070

Útočník s nožom pri kostole v juhofrancúzskom prímorskom meste Nice zabil pravdepodobne troch a niekoľko ľudí zranil. Medzi obeťami je žena s odrezanou hlavou. Informovala o tom vo štvrtok podľa agentúry Reuters polície. Páchateľ útoku bol podľa starostu mesta Christiana Estrosiho zadržaný. Starosta na twitteri napísal, že išlo pravdepodobne o teroristický útok.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Minister vnútra Gérald Darmanin potvrdil, že v Nice sa odohráva policajné operácia. Francúzska polícia na twitteri uviedla, že pri kostole Notre-Dame v Nice sa odohrala „veľmi vážna udalosť“. Na mieste zomreli minimálne traja ľudia, na ktorých zaútočil páchateľ nožom. Podľa informácií britského denníka Daily Mail dvom obetiam odrezal hlavu! Jedna z obetí je žena.

Ďalších ľudí páchateľ porezal alebo dobodal.

„Potvrdzujem, že všetko nasvedčuje tomu, že pri baziliky Notre-Dame v Nice sa odohral teroristický útok,“ napísal starosta Estrosi.

Poslanci Národného zhromaždenia v Paríži už držali minútu ticha za obete útoku a predseda parlamentu Richard Ferrand schôdzu prerušil.

Prezident Macron na pohrebe učiteľa za zbabelcov označil tých, ktorí prezradili jeho meno „barbarom“

Francúzsko sa ešte nespamätala z brutálneho útoku na stredoškolského učiteľa Samuela Patyho, ktorému tento mesiac mladík čečenského pôvodu odrezal hlavu za to, že pri výučbe ukazoval karikatúry proroka Mohameda.

Slovák Dominik konvertoval na Islam. Stal sa z neho fanatik ktorý chystal teroristický útok v Česku

Následné obhajovanie práva na karikatúry i rúhania zo strany francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vyvolalo hnev časti moslimského sveta a vlády niektorých moslimských krajín viní Macrona zo šírenia protiislamskej propagandy. Zatiaľ nie je jasné, či s tým dnešné útok nejako súvisí.

Fanatikom nestačila vražda krásnych študentiek, zohavili ich nožom! Džihádista sa priznal k brutálnej vražde dvoch krásnych študentiek

V Nice sa veľký teroristický útok odohral 14. júla 2016, kedy do davu ľudí oslavujúcich štátny sviatok nabehlo nákladné auto. Zahynulo vtedy 86 ľudí. Útočníkom bol 31-ročný Francúz tuniského pôvodu Mohamed Lahouaiej Bouhlel, polícia ho zastrelila.