Ďalší krutý príbeh spojený s koronavírusom zasiahol slovenský šport. Úspešný basketbalista Michal Maslík podľahol zákernej chorobe v púhych tridsiatich dvoch rokoch. Trpiaci športovec bol v posledných dňoch pripojený na pľúcny ventilátor, ale ani to bohužiaľ nepomohlo.

Chlap ako hora, ktorý vzbudzoval rešpekt nielen na basketbalovej palubovke, bohužiaľ najdôležitejšie duel svojho života nezvládol. Svoj najväčší úspech, extraligové striebro, získal v drese MBK Komárno. Správu o úmrtí potvrdil web Basket.sk dlhoročný generálny manažér práve tohto celku, Jozef Paulík. „Bohužiaľ, je to pravda. Nedávno sme sa pozerali na fotografie z predchádzajúcich sezón. Na jednej z nich je Michal po víťaznom koši, ako sa raduje a smeje. Vyhasol mladý život, je to tragédia,“ povedal Paulík.

„Nechcem umrieť, mami!“ Dvadsaťročné dievča plná života prehralo boj s ťažkým priebehom covidu

Rodák z Trstenej zrejme podľahol komplikáciám s chorobou aj vďaka tomu, že nebol očkovaný. Túto informáciu potvrdil na Twitteri šéfredaktor portálu basket.sk Tomáš Prokop. Posledné dni urasteného pivota museli byť utrpením, pretože podľa dostupných informácií mu Covid úplne rozožrala pľúca. Stalo sa tak iba za tri dni.

Že by karma? Covid popravil vrahyňu vo väzení!

Na dobrého chlapa a kamaráta začali okamžite spomínať jeho priatelia. „Boli sme dobrí kamaráti, často sme sa stretávali. Michal bol veselý chlapec, ktorého mal v Komárne každý rád. Absolvovali sme spolu nejednu akciu, počas ktorých sme sa vždy veľa nasmiali. Teraz pre zmenu plačem, pretože je strašné, že niekto zomrie v tak mladom veku a vy s ním navyše máte kopec krásnych zážitkov,“ zaspomínal pre server Šport24.sk so slzami v očiach niekdajšej futbalista ostravského Baníka Jozef Adamik, ktorý pochádza práve z Komárna, kde sympatický basketbalista svojho času pôsobil.

Výška ani v basketbale nemusí byť výhodou. Presvedčil sa o tom senegalský obor v NBA keď si kvôli nízkemu stropu privodil otras mozgu