Pokus o vraždu v českej väznici: Túlajú sa väzni v noci po chodbách?

 Kriminálnik Jakub si uvaril vodu na kávu a obaril s ňou väzňa!

572

Boli štyri hodiny po polnoci, keď kriminálnik Jakub J. (32), odsúdený na 10 rokov za pokus o vraždu, si išiel väzenskou chodbou do kuchynky uvariť v rýchlovarnej kanvici vodu. Lenže ňou nezalial kávu, vriacu tekutinu nalial vlani v auguste na hlavu spoluväzňovi Tomášovi B. (38)! Ako je možné, že bol vôbec uprostred noci vonku z cely?

„Poškodený spal, nemohol sa teda zákernému útoku brániť. Mohol prísť o zrak, udusiť sa, navždy byť zohyzdenie,“ povedal žalobca Michal Król. Väzeň bol obarený na hlave, krku, hrudníku i rukách.

Útočník sedí za predchádzajúci pokus o vraždu. Za útok, pri ktorom v opitosti vrazil priateľovi do hlavy skrutkovač! Teraz mu hrozí za druhý pokus ďalších 10 rokov. „Skutok si nepamätám. Ten trest by bol vysoký, nesúhlasím s ním,“ povedal na krajskom súde, kde o ňom znalci vyhlásili, že aj keď je od mladosti závislý na pervitínu, bol v čase ataku úplne pri zmysloch.

Štátny zástupca navrhuje aj ochrannú psychiatrickú liečbu. „Ochranné liečenie mi nevadí, ale len ambulantnou formou,“ povedal Jakub J. na krajskom súde.

Väzeň vo Valdiciach skočil spoluväzňovi na hlavu. Polícia ho obvinila z pokusu o vraždu!

 Nočné  mory 

„Nemusel som už žiť,“ hovorí popálený muž. Spal, a prebudila ho až pálčivá bolesť hlavy, krku a hornej polovice tela. „Bolo to šialené. Poležal som si v nemocnici, som rád, že jazvy čiastočne zmizli, no ale dodnes nemám pokojné spanie. Budím sa zo sna, a mám strach, že ma niekto zase v noci obarí,“ dodal poškodený Tomáš B.

Jozef Chovanec zomrel v belgickom väzení! Nebude ho škoda, tvrdila zachraňujúca sestra

 Väzni majú voľný  pohyb? 

Ako je vôbec možné, že väzeň mohol ísť v noci mimo svoju celu, a ako to, že majú odsúdení prístup k rýchlovarnej kanvici a teda k vriacej vode?

„Voľnosť či možnosť pohybu odsúdeného záleží na stavebno-technickom zabezpečení a dispozíciách väznice. V prípade celového systéme nemajú v noci väzni voľný pohyb. V prípade spálňového systému vo voľnejšom režime je to možné, pohybujú sa voľne vo vytýčenej zabezpečenej časti väznice. V prípade, že súčasťou ubytovacej časti je aj kuchynka alebo kuchynský kút, je teda možné, aby aj štyri hodiny po polnoci tieto priestory navštívili, „uviedla hovorkyňa Väzenskej služby Markéta Prunéřov.

Väzenský vychovávateľ vydieral väzňov! Za „ochranu“ inkasoval 200 tisíc