Boxer Félix Verdejo, ktorý v roku 2012 reprezentoval Portoriko na olympiáde v Londýne, bol obvinený zo zavraždenia tehotnej ženy a súd na neho uvalil väzbu bez možnosti prepustenia na kauciu, oznámila v pondelok agentúra AFP.

Prípad dvadsaťsedemročného boxera, ktorému hrozí trest smrti, vyvolal na karibskom ostrove, pridruženom k ​​Spojeným štátom, vlnu pobúrenia. Aj kvôli ďalšej obdobnej vražde demonštrovali na ostrove stovky ľudí proti násiliu na ženách.

Boxer Felix Verdejo je obvinený z vraždy Keishly Rodriguezovej

Verdejo v pondelok stál pred federálnym súdom v rámci vyšetrovania vraždy Keishly Rodriguezovej, mladej tehotnej ženy, ktorá mala vzťah so ženatým boxerom. Nezvestná je od štvrtka, kedy sa našlo čiastočne spálené telo inej ženy, tridsaťpäťročnej Andrei Ruiz. K jej vražde sa v sobotu nakoniec priznal štyridsaťročný muž, ktorého sa predtým pokúšala obviniť z domáceho násilia.

Profesionálny boxer „radil“, ako zmlátiť partnerku. Za trest prišiel o licenciu

Telo Rodriguezovej sa našlo v sobotu a Verdejo, na ktorého bol medzitým vydaný zatykač, sa v nedeľu sám prihlásil úradom. Podľa vyšetrovateľov Rodriguezovú udrel do tváre, potom jej vpichol injekciu naplnenou nešpecifikovanou látkou, zviazal ju, zhodil z mosta do lagúny a ešte do nej strieľal. V pondelok bol formálne obvinený. Pri ďalšom zasadaní súdu by sa mal vyjadriť, či sa cíti vinný, alebo nevinný.

Vraždiaci boxer Samuel Little je považovaný za najhoršieho sériového vraha Americky

Guvernér Portorika Pedro Perluisi už 25. januára kvôli násiliu na ženách vyhlásil na ostrove stav núdze. Teraz na tlačovej konferencii kritizoval rozhodnutie sudkyne, ktorá Ruizovej odoprela policajnú ochranu, a odsúdil „machistické násilia, ktorému sa musíme vzpriamene postaviť“.

Kickboxer bránil dievčatá pred útočníkmi v Kolíne. Skončil vo väzení

„Tieto vraždy žien sú výsledkom spoločnosti, ktorá pokladá za normálne násilie páchané na ženách, pretože tomuto správaniu sa naučili doma, v práci a v komunite,“ vyhlásila predsedníčka portorického najvyššieho súdu Maite Oronozová a nariadila prešetriť počínanie sudkyne, ktorá dvakrát odmietla žiadosť Ruiz o policajnú ochranu.