Vraždiaci boxer Samuel Little je považovaný za najhoršieho sériového vraha Americky

1230

Američan Samuel Little je považovaný za najhoršieho sériového vraha modernej americkej histórie. Priznal sa FBI k 93 vraždám. Overiť sa zatiaľ podarilo zhruba polovicu. Je vysoko pravdepodobné, že zvyšok života strávi v cele. Tam sa baví tým, že maľuje podobizne žien, ktoré zabil.

Americká federálna polícia zverejnila časti šokujúceho priznania sériového vraha Samuela Littla (79). Ten bol už skôr odsúdený na doživotie za tri vraždy, ktoré sa mu podarilo dokázať. Nový projekt FBI ho ale spojil s desiatkami ďalších prípadov z rokov 1970-2005.

Ďalšie desiatky priznaní na potvrdenie stále čaká, je ale vysoko pravdepodobné, že Little prekoná doterajšieho „rekordmana“ Garyho Ridgwaye, ktorému sa pripisuje minimálne 49 najťažších zločinov spáchaných na ženách. Ovšem Little ho, zdá sa, v krvilačnom besnení ešte prekonal.

Šialené priznanie! Bývalý boxer Samuel Little sa priznal k vraždám 90 žien

„Po mnoho rokov veril Samuel Little, že ho nedopadnú, pretože sa domnieval, že jeho obete nebudú nikomu chýbať. Hoci je vo väzení, FBI je presvedčená, že je dôležité hľadať spravodlivosť pre každú obeť a uzavrieť každý prípad, u ktorého to bude možné,“ povedala analytička FBI Christie Palazzolová. Tá je súčasťou tím ViCAP, ktorý sa zameriava na spájanie nevyriešených vrážd s Littleovými priznaniami.

Pomôcť pri hľadaní a identifikácii ďalších obetí majú videozáznamy Littleových priznaní a portréty žien, ktoré vlastnoručne namaľoval. Ide väčšinou o mladé afroamerické ženy, často prostitútky alebo narkomanky. Väčšinu žien, ktoré polícia doteraz neidentifikovala, vrah zabil na juhu USA.

Celých 42 rokov trvalo kým chytili dvojnásobného vraha snúbencov. Vďaka slinám a spermiám

Bývalý boxer Little svoje obete najprv zrazil údermi, potom ich uškrtil. Nie vždy boli pritom viditeľné jasné známky toho, že bola daná osoba zabitá.

Vyšetrovatelia preto dúfajú, že jeho kresby teraz pomôžu zistiť, čo boli obete zač a budú môcť byť informované ich rodiny.

Little bol zatknutý v septembri 2012 v útulku pre bezdomovcov v Kentucky a bol vydaný do Kalifornie, kde čelil obvineniu z drogových deliktov. V septembri 2014 losangeleská polícia na základe vzorky DNA Littla usvedčila z troch nevyriešených vrážd žien z rokov 1987 a 1989, za ktoré dostal trojnásobné doživotie. Všetky tri obete boli zmlátenie a uškrtenie.

Hoci bol vydaný na stíhanie do Texasu, kde by mohol byť odsúdený na smrť, vzhľadom k jeho zhoršujúcemu zdravotnému stavu je pravdepodobné, že zvyšok života strávi za mrežami.