Nastal zvrat v kauze troch sestier, ktoré zavraždili svojho otca

Údajný tyran v čase činu spal!

1742

Zvrat nastal v kauze troch ruských sestier, ktoré zavraždili svojho otca. Sestry Kristina (19), Angelina (18) a Marija (17) tvrdili, že zabíjali v sebaobrane. Potom, čo však boli privedené znovu na miesto činu, vo svojej výpovedi obrátili a uviedli, že ich otec spal na kresle, keď ho mlátil kladivom a bodal nožom. Obhajovali sa tým, že ich otec Michajlo Chačaturjan († 57) ich mal roky zneužívať a mučiť.

Prípad troch sestier z antickej drámy hýbe Ruskom. Tamojší spoločnosť sa rozdelila na dve skupiny, pričom prvá požaduje, aby sestry si odpykali svoj trest vo väzení, a druhá nalieha na úrady, aby boli prepustené. Až 300 tisíc ľudí podľa informácií britského denníka BBC podpísalo petíciu za prepustenie sestier Chačaturjanových.

Maria (17)
Kristina (19)
Angelina (18)

Sestry Kristina, Angelina a Marija boli dlhé tri roky vystavované sexuálnemu zneužívaniu a fyzickému týraniu potom, čo otec dievčat Michajlo v roku 2016 vyhnal z domu ich matku Aurelio Dundukovu.

Tri sestry za vraždu tyrana skončia za mrežami! Dobodali otca, ktorý ich znásilňoval a mučil

Tá neskôr podľa informácií britského denníka The Guardian potvrdila, že tiež ju pravidelne týral. Mal ju mlátiť baseballovou pálkou. Dundoková sa dokonca mala odhodlať a ísť na políciu, avšak tá odmietla prípad vyšetriť. Žena tiež uviedla, že sa jej muž vyhrážal tým, že zabije ich dcéry, ak neodíde.

Koncom júla roku 2018 si mal sestry otec zavolať jednu po druhej do izby, kde im vynadal za to, že nie je riadne upratané. Následne mal vziať slzný sprej a nastriekať im ho do tváre. V tú chvíľu sa sestry rozhodli konať. Vzali jeho lovecký nôž, kladivo a slzný sprej.

Na jeho tele bolo pri ohliadke nájdených až tridsať rán. Podľa informácií britského denníka Daily Mail potom Marija zavolala na tiesňovú linku, kde uviedla, že ich otec ich napadol a nezostávalo im nič iné, než sa brániť. Marija, ktorá sa v telefóne vydávala za svoju staršiu sestru Kristínu, uviedla, že otec bol pod sedatívami.

Brazília: Ženích na svadbe zastrelil nevestu, družbu aj seba

„Bol pod sedatívami, vzal si ich veľa,“ mala povedať do telefónu. „Napadol vás nožom?“ Spýtal sa operátor. „Áno,“ vzlykala Marija. Operátor sa neskôr opýtal, kto otca bodol. „Ja,“ plakala do telefónu. Pri rekonštrukcii činu však dievčatá uviedli, že všetko bolo inak.

Keď trojročný syn obvinil z vraždy matky otca nik mu neveril! Uverili mu až po 21 rokoch

„Sedel v tomto kresle v rohu. Ja a Angelina sme sa k nemu priblížili zozadu, mala kladivo a ja som mala nôž,“ uviedla Marija. Angelina dodala, že pripravovala jedlo pre ich otca, vtedy si dohodli plán.

„Potom sme si povedali, poďme to skúsiť, zariskujme. A tak sme požiadali našu najstarší sestru, aby nám pomohla. Ja som bola naľavo a Marija napravo. Ona ho bodla prvá nožom. Zobudil sa. Potom som ho ja udrela kladivom. Dvakrát. Potom sa pohol a vzpriamil sa a spýtal sa: Čo sa deje?“ Opísala scénu Angelina.

„Netušil, čo sa deje?“ Spýtal sa detektív podľa Daily Mail. Angelina prikývla. Vo svojom svedectve navyše Angelina uviedla, že najstaršia sestra Kristina otca zabiť nechcela. „Kristina sa nás pokúšala presvedčiť, prosila: Nerobte to,“ uviedla Angelina. Kristine a Angeline hrozí až dvadsať rokov vo väzení. Marija, ktorá bola v tom čase neplnoletá, by podľa britského Guardianu mohla byť odsúdená až na desať rokov.