Tri sestry za vraždu tyrana skončia za mrežami! Dobodali otca, ktorý ich znásilňoval a mučil

1358

Tri krásne sestry Kristina, Angelina and Maria Chačaturjanovy, v minulom roku zabili svojho sadistického otca, bossa ruskej mafie Michajla Chačaturjana († 57), ktorý ich brutálnym spôsobom mučil a všetky znásilňoval. Dievčatá ho dobodal jeho vlastnom loveckým nožom v ich moskovskom byte.

Tri sestry vo veku 20, 18 a 17 rokov dobodali svojho násilníckeho otca. Dve staršie Kristina (20) a Angelina (18) môžu dostať pobyt za mrežami v rozmedzí od 8 do 20 rokov, a to napriek faktu, že expertní vyšetrovatelia dosvedčili, že ich otec ich znásilňoval a sexuálne zneužíval. Najmladšia Maria (17) vraj nerozumela, čo so sestrami vykonala, keď otca zabili, teda sa vyhne väzeniu. Rozhodnutie súdu vyvolalo vlnu protestov medzi ruskými advokátmi.

Tri krásne sestry už mali dosť ponižovania, bitie a sexuálneho terorizovanie. Dobodali svojho mafiánskeho otca

Právnici naliehali, aby boli všetky obvinenia z vraždy proti sestrám zrušené alebo aby sa na prípad pozeralo ako na zabitie v sebaobrane. Súd dievčatá najprv prepustil z väzby, pretože na ne pozeral ako na obete. Teraz ich však obvinil z vraždy v plnom rozsahu. Okrem právnikov sa vzbúrili tiež ochrancovia ľudských práv.

 Za vraždu tyrana do  väzenia 

Advokáti si stojí za tým, že sestry sú skutočné obete a tvrdia, že ich otec bol brutálny tyran, ktorý sa správal násilne k svojim vlastným dcéram. Experti sa snažia dievčatá podporiť a vyhlasujú, že ich otec znásilňoval a nútil k sexuálnym aktivitám, keď boli ešte neplnoleté.

Právnici podali odvolanie. „Nikto nemôže poprieť, že dievčatá žili v otrasných podmienkach pod neustálou hrozbou,“ povedal právnik.

Takmer 50 tisíc ľudí podpísalo petíciu požadujúcu, aby boli obvinenia z vraždy proti dievčatám stiahnuté. Právnička Mari Davťanovovová povedala, že ženy, ktoré sa bránia proti sexuálnemu zneužívaniu, často skončí pohodené v stoke s podrezaným krkom. „V tomto prípade je úplne zrejmá sebaobrana, a dokonca existujú aj svedkovia,“ hovorí Davťanovovová.

Tyrana zavraždil jeho vlastný syn. Roky ho týral

K prípadu sa vyjadrila aj riaditeľka organizácie proti domácemu násiliu a bojovníčka za ľudské práva Anna Rivinovová. „Žijeme v krajine, kde je pre ženu jednoduchšie zomrieť než sa pokúsiť brániť. Rada by som dúfala, že sestry Chačaturjanove budú schopné poukázať na absurditu presadzovanie práva. Je však malá nádej. Za sebaobranu je považované len to, keď sa na vás niekto vrhne sa sekerou.“

Zabil manželku so svokrou. Vražednou zbraňou mu bol sáčok na rožky