POLITIKA: P. Frešo má za sebou už tri miestne zväzy

838

Na predsedu strany ho navrhuje okrem zväzov v Senici a bratislavských Vajnoroch aj Revúca. Frešo povedal, že o svojej kandidatúre na šéfa SDKÚ-DS sa rozhodne podľa toho, ako sa bude vyvíjať diskusia vo vnútri strany.
Miestne zväzy odôvodňujú svoju podporu Frešovi jeho pracovnými výsledkami. „Pavol Frešo pre mňa symbolizuje nádej, že sa SDKÚ-DS môže opäť stať lídrom pravice na Slovensku. Je to jediný politik našej strany, ktorý si dokázal svojou prácou získať dôveru ľudí a vyhrať župné voľby. Preto veríme, že sa mu to isté môže podariť aj na celoslovenskej úrovni,“ povedal predseda Miestneho zväzu SDKÚ-DS v Revúcej Ondrej Kvetko.
„Výsledky práce Pavla Freša a hlavne spôsob jeho práce predstavuje pre stranu nádej, že preferencie strany a volebný výsledok bude do najbližších volieb vyšší ako šesť percent,“ vysvetlil rozhodnutie Miestneho zväzu v Senici jeho predseda Lukáš Kamenistý.
Vajnorský miestny zväz sa rozhodol Freša podporiť pre jeho víziu reformovania pravice. Členom miestneho orgánu sa pozdáva vidina širokej, otvorenej, ľudovej, kresťanskej a národnej pravicovej strany SDKÚ-DS. Frešo zväz presvedčil aj svojou prácou v regióne. „Presvedčil nás, že ľudí nerozdeľuje, ale spája,“ uviedol pre TASR predseda vajnorského Miestneho zväzu SDKÚ-DS Mário Schwab.
O novom vedení SDKÚ-DS rozhodnú delegáti straníckeho kongresu. Uskutoční sa 19. mája v Banskej Bystrici. Záujem o post šéfa strany zatiaľ oficiálne prejavila len podpredsedníčka Lucia Žitňanská. Frešo pre TASR pripustil, že chce byť súčasťou užšieho vedenia SDKÚ-DS.