Popraveného mafiánskeho bossa Johna Macris pochovali. Playmate museli podopierať

1560

V nedeľu sa v Aténach konal pohreb mafiánskeho bossa Johna Macris († 46), ktorý bol v stredu zastrelený pred svojou luxusnou vilou. Hoci sa smútočného obradu zúčastnili desiatky ľudí vrátane celebrít, rodina si nepriala, aby smútoční hostia nosili vence či kvety a aby bol kostol akokoľvek vyzdobený. Na pohrebe nechýbala ani vdova po »kráľovi podsvetia«, bývalá playmate Viktoria Karyda, ktorú museli pri ceste do kostola podopierať.

Desiatky smútočných hostí z radov celebrít a postáv, ktoré sa často ocitajú v hľadáčiku polície. V Aténach sa v nedeľu konal pohreb drogového bossa Johna Macris, ktorý bol v Grécku známy pod prezývkou Australos, teda Austrálčan. Rodák od protinožcov bol v minulosti v Sydney kráľom podsvetia, pred časom sa však presťahoval do Grécka, aby začal nový život. „Už nemám vôbec žiadne väzby na podsvetie,“ tvrdil v roku 2009 Macris.

V roku 2016 si Macris vzal bývalú grécku playmate Viktóriu Karydu, s ktorou vychovával dve deti. „To boli najkrajšie chvíle v mojom živote. Som veľmi šťastná, že som stretla muža mojich snov. Naše deti chceli, aby sme sa vzali, a bol to veľmi radostný deň,“ uviedla vtedy Viktórie.

Ako sa ale zdá, Macrisa nakoniec aj tak dohnala jeho temná minulosť. V stredu bol zastrelený pred svojou luxusnou vilou nachádzajúcou sa asi dvadsaťtri kilometrov od Atén. Macris zrovna nasadal do svojho auta, aby sa zúčastnil slávnostného otvorenia svojho podniku, keď ho zasiahlo celkom šesť guliek.

Rodina zakázala výzdobu

Jeho manželka bola práve na módnej prehliadke, keď sa o tragédii dozvedela. Polícia okamžite začala vyšetrovanie, ktoré ich zaviedlo až na ostrov Mykonos, kde zrejme mal Macris rozbehnuté ďalšie zárobkove podnikania. Strážcovia zákona sa v súčasnej chvíli snažia zistiť, či jeho smrť nemá spojitosť s gréckou mafiou. „Nebál sa ničoho. Nepovedal nám, že dostával vyhrážky smrti,“ povedala vdova pre britský denník Daily Mail s tým, že nevedela nič o manželových obchodoch ani jeho mafiánskej minulosti. Po tragickej manželovej smrti sa rozhodla, že sa presunie do ústrania. Podľa všetkého sa chystá presťahovať do Sydney.

Zastrelili šéfa sicílskej Cosa Nostry. Mafián sa prechádzal centrom mesta na bicykli

Playmate museli podopierať

V nedeľu sa však s dcérou Alexandrou a synom Achilleom zúčastnila veľkolepého pohrebu. Zdrvenú vdovu, ktorá sa sotva držala na nohách, museli na schodoch vedúcich do kostola Agios Nectarios podopierať. Smútočného obradu sa zúčastnilo približne štyridsať hostí. Všetci dorazili v tradičných čiernych farbách, ale nikto nedržal v rukách smútočné kvetiny ani vence. Rodina si to nepriala. Napriek tomu sa však našli takí, ktorí prianie rodiny ignorovali.

Mafiánského kmotra popravili ako prašivého psa. Zastrelili pri ho pri oslave prepustenia z basy