Pôrod ako z hororu!  Odsúdená lekárka napchala kričiacej rodičke (†28) dýchaciu trubicu do pažeráka!

1105

Tri roky za mrežami strávi anestéziologička Helga Wautersová. Päťdesiatjedenročná lekárka má navyše zákaz vykonávať lekársku činnosť. Rodáčka z Belgicka bola v roku 2014 privolaná k pôrodu Xynthia Hawkeovej, u ktorej nastali komplikácia. Wautersová sa však k pôrodu dostavila opitá. Dvadsaťosemročnej rodičke strčila omylom dýchacie trubicu do pažeráka namiesto do priedušnice!

„Bolo to ako Bagdad,“ povedala pred francúzskym súdom v meste Pau zdravotná sestra, ktorá v roku 2014 asistovala pri pôrode Xynthie Hawkeovej. Pri pôrode dvadsaťosemročnej prvorodičky nastali komplikácie a musel byť vykonaný okamžite cisársky rez. Pri pôrode slúžila anestéziologička Helga Wautersová, ktorá pacientke ten deň už podala epidurálnu anestéziu.

Xynthia zomrela pri pôrode

Wautersová sa preto vrátila do nemocnice, ale v značne podnapitom stave. Sestra uviedla, že z jej dychu bolo cítiť alkohol a na sále sa odohralo niečo, čo je snáď možné vidieť iba za vojny.

Podľa prokurátorky Orlane Yaouangovej pacientka počas zákroku začala zvracať a kričať: „To bolí, to bolí!“ Tým však horor na sále neskončil. Podľa informácií britského denníka Daily Mail Wautersová, ktorá bola v práci menej ako dva týždne, vložila dýchaciu trubicu do pacientkinho pažeráka namiesto do priedušnice! Pôrod dopadol tragicky. Hawkeová upadla do kómy a o štyri dni neskôr zomrela. Svojho novorodeného chlapca, ktorý sa narodil zdravý, nikdy nevidela.

Opitá lekárka vykonávala cisársky rez! Matka to neprežila

Wautersová priznala, že je chronická alkoholička a posledných desať rokov začínala deň zmesou vodky a vody. Lekárka sa mala do Francúzska presťahovať po tom, čo bola prepustená z belgickej nemocnice práve kvôli problémom s alkoholom.

Ovšem personálna agentúra, ktorá ju najala, neskontrolovala riadne všetky jej záznamy. Wautersová najskôr vyšetrovateľom tvrdila, že si dala ten deň len pohárik ružového vína s priateľmi. Avšak potom, čo bola vzatá do väzby, bolo zistené, že promile v krvi zodpovedala približne desiatich podobným pohárom.

Polícia vyšetruje obrovský škandál v pôrodnici!

Wautersová sa na súde kajala a tvrdila, že za posledných šesť rokov si prešla úplným peklom. „Nechcem zo seba urobiť obeť, ale bola som premožená svojou závislosťou, ktorú aj napriek všetkému úsiliu nemôžem dostať pod kontrolu. Teraz si uvedomujem, že moja závislosť bola nezlučiteľná s mojou prácou. Tejto smrti budem ľutovať celý svoj život,“ povedala pred súdom.

Pôrod doma skončil tragédiou! po pôrode v 28. týždni a išla spať, chlapček zomrel!

Prokurátorka však uviedla, že lekárka mala svoju závislosť nahlásiť. „Nemôžeme si vybrať to, či budeme alkoholikov, a ja ju za to nemôžem viniť, ale viním ju za to, že vystavovala svojich pacientov nebezpečenstvu. Stiahla so sebou Xynthia,“ povedala Yaouangová. Súd zistil lekárku vínnu a bola odsúdená na tri roky za mrežami. Naviac má zákaz vykonávať lekársku činnosť a musí zaplatiť rodine zosnulej odškodné.