Prečo vraždil Christopher Watts? Jeho manželka zarábala stotisíc dolárov a on sedel doma s deťmi

1704

Celú Ameriku v stredu zasiahla zdrvujúcu správa o smrti mladej ženy († 34) a jej dvoch dcér. Vrahom má byť otec rodiny, Christopher Watts. Ten sa najprv pokúšal hrať divadlo s verejnosťou aj políciou, kedy tvrdil, že jeho manželka i dcéry zmizli. Nakoniec sa k vražde priznal. Všetkých avšak teraz zaujíma, prečo sa tak ohavného činu dopustil.

Kľúčom k rozpleteniu príbehu môžu byť aj sociálne siete zavraždenej Shanann, ktorá pracovala v marketingovej spoločnosti. Často bývala kvôli práci mimo domova, nezarábala práve málo a o tom, ako úžasnú má prácu, často básnila na internete. Jej manžel Christopher pracoval vo firme, ktorá ťaží ropu a plyn. O ich dve dcéry Belly († 4) a Celeste († 3) sa v čase neprítomnosti Shanann staral práve on.

V roku 2015 podľa médií rodina vyhlásila bankrot, od tej doby sa im ale darilo lepšie – s veľkou pravdepodobnosťou za to vďačili práve Shananninej dobrej práci. Mladá matka predávala zdravotné doplnky a zarábala takmer stotisíc ročne. Vďaka tomu si rodina mohla dovoliť nové auto značky Lexus, či výlety do Mexika a dovolenku v Dominikánskej republike.

Shanann sa akurát vrátila z víkendovej pracovnej cesty, keď jej manželovi ruplo nervy a vyvraždil celú rodinu. Spočiatku ale pred verejnosťou predstieral, že Shannan aj dve dcéry niekam zmizli. O pomoc s pátraním dokonca žiadal pomocou televíznej stanice NBC, kde prosil, aby sa mu jeho tri dievčatá vrátili …

Našla sa tela mŕtvej manželky a dcér „zúfalého“ manžela Chrisa Wattsa

Celá vec je o to horšia, že Shanann pred nedávnom prezradila, že je tehotná. „Milujem Chrisa, je tým najlepším otcom, akého si my dievčatá môžeme želať,“ napísala na Facebooku. Práve tam sa teraz množia príspevky od jej priateľov a známych, ktorí chcú vedieť, prečo sa Christopher ohavného činu dopustil. Vadil mu snáď úspech jeho ženy?

Prípad až podozrivo pripomína zločin, ktorý Českom otriasol v roku 2008. Robert Neff Novák tu zavraždil svoju manželku Irenu, ktorej telo ukryl v hlbokom hrobe blízko Rudnej pri Prahe. Potom nahlásil jej zmiznutie a médiá zásoboval uslzenými odkazmi pre zmiznutú manželku. K vražde sa nakoniec priznal.