Našla sa tela mŕtvej manželky a dcér „zúfalého“ manžela Chrisa Wattsa

2096

V utorok Christopher Watts (33) hral na city celej Amerike vo svojom televíznom vystúpení, kde prosil o pomoc pri hľadaní svojej zmiznutej tehotnej manželky a dvoch malých dcér, vo štvrtok ho už viedli v putách a vo väzenskom mundúre pred súd. Watts sa priznal, že ich zavraždil, polícia už objavila tela. Čo sa stalo?

Telo manželky Shanann Watts († 34) bolo nájdené vo štvrtok ráno v oblasti ropných vrtov Anadarko v Colorade, kde Chriss pracoval. Neskôr popoludní boli nájdené aj telá dcér Belly († 4) a Celeste († 3) v tej istej oblasti.

Watts za celú dobu na súde neprehovoril. Zrak mal sklopený dole a jediný očný kontakt nadviazal so sudcom v okamihu, keď mu čítal jeho práva, uvádza britský denník Daily Mail.

Formálne obvinenia ešte neboli vznesené, ale Chriss môže čeliť trom obvineniam z vraždy a trom obvineniam z manipulácie. Ku všetkému sú dôkazy. Sudca Marcelo Kopocow povedal žalobe, nech má do pondelka hotová všetky obvinenia.

Zabil tehotnú manželku, dve dcéry a do kamier prosil o pomoc pri pátraní

Žaloba verí, že deti boli s matkou zabité doma a potom boli ich telá presunuté. Príčina smrť zatiaľ zverejnená nebola. Ak Chrissa nezlomí výsluch, vnesie trochu svetla do prípadu nariadená pitva. Rovnako tak zostáva otázkou motív, prečo museli všetky tri zomrieť.

Shanann zmizla s dcérami po vyostrenej celonočnej hádke. Neskôr Chris z domu odišiel a svojej tehotnej manželke posielal celé dopoludnie esemesky, na ktoré nezodpovedala. Poprosil svojho kamaráta, aby sa k nemu domov zašiel pozrieť. Tomu však nikto neotváral.

V utorok sa objavil na televíznom kanáli NBC, kde sa slzami v očiach prosil, „nech sa mu dievčatká vrátia domov.“ Niekoľko hodín neskôr sa policajtom priznal, že všetky 3 zabil.

Prípad môže pripomínať vraždu Ireny Neffovej († 27), ktorú vo februári 2008 zavraždil jej manžel Robert Novák. Takmer tri týždne potom ešte prosil verejnosť, aby mu pomohla pri pátraní. Dokonca žil stále s jej rodinou. K jej vražde sa priznal po dlhom výsluchu. Povedal, že ju po hádke uškrtil káblom od videa. Jej telo zakopal do hlbokého hrobu neďaleko Rudnej pri Prahe.