Predavačkám priniesli sušienky, ženy skončili na JIS: Zdrogovali ich marihuanou!

1159

Pozor na sušienky si zrejme budú dávať predavačky z predajne potravín v brnenských Žabovreskách. Potom, čo im dvojica mužov priniesla ochutnávku vlastných výrobkov, urobilo sa im po nej nevoľno. Do sušienok totiž primiešali marihuanu! Všetky predavačky skončili v nemocnici.

„Všetko odštartovalo oznámenie o náhlej nevoľnosti troch predavačiek v samoobsluhe potravín v brnenských Zábrdoviciach. Ich stav sa postupne zhoršoval natoľko, že museli byť hospitalizované v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti, upadali totiž aj do bezvedomia,“ uviedol hovorca polície David Chaloupka. O incidente, ktorý sa stal v zime, polícia informovala až teraz.

Marihuana alebo Fénixove slzy za deväť miliónov! Zásahovka zadržala muža, našli aj tisícku rastlín

Až toxikologické vyšetrenie zistilo, že príčinou bolo THC v sušienkach, ktoré im dali na ochutnávku dvaja muži. „Dvojica mužov ale akoby zmizla. Kriminalisti z Toxi tímu tak pojali podozrenie, že išlo o cudzincov,“ pokračoval hovorca polície.

Americká vláda oficiálne pripustila, že marihuana zabíja rakovinové bunky

To sa nakoniec potvrdilo. „V Brne sa zdržiavali ako príležitostní robotníci a po skončení práce sa vracali do svojej krajiny. V máji sa ich podarilo vypátrať a dopadnúť. Obaja sú podozriví z nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami as jedmi,“ dodal Chaloupka.