Predstaviteľ Sherlocka Benedict Cumberbatch zabránil prepadnutiu

686

Herec Benedict Cumberbatch (41), známy ako seriálový Sherlock Holmes, je hrdinom nielen na obrazovke. Pomohol poslíčkovi na bicykli, ktorého napadli štyria muži.

Benedict Cumberbatch išiel zrovna s manželkou Sophiou Hunterovou Uberom, keď si všimol, ako štyria muži napadli mladého poslíčka spoločnosti Deliveroo a snažili sa mu ukradnúť bicykel. Herec aj vodič Uberu vyskočili z auta a lupiča od poslíčka odstrčili. „Nechajte ho na pokoji,“ kričal podľa denníka The Sun herec.

Podľa vodiča Uberu Manuela Diasa to bol hlavne Cumberbatch, kto lupiča premohol. „Ten cyklista mal šťastie. Benedict je superhrdina,“ povedal pre BBC.

Potýčka sa navyše odohrala neďaleko Baker Street, kde Sherlock Holmes v románovej predlohe Arthura Conana Doyla býva.

Spoločnosť Deliveroo poďakovala hercovi prostredníctvom Twitteru. „Ďakujeme Benedicte Cumberbatch za váš statočný čin. Poslíčkovia Deliveroo sú hrdinovia. Ich bezpečia je našou prioritou a akékoľvek násilie voči nim je absolútne neprijateľné,“ stojí v odkaze spoločnosti Deliveroo.

Lupičom sa nepodarilo nič odniesť a poslíček neutrpel ani žiadne zranenia. Nikoho z páchateľov sa však polícii zatiaľ nepodarilo chytiť.