Pri nehode zomreli štyria malí futbalisti (†11, †11, †10 a †6)! Vodičovi Matúšovi (42) hrozí až 10 rokov!

1272

Mali si užiť pánsku jazdu na rodinnej dovolenke, o ktorej chceli po príchode domov dlho rozprávať. Namiesto zdieľania zážitkov čakalo rodiny vystrojenie pohrebov. Na mieste zomreli štyria nádejní futbalisti (†11, †11, †10 a †6) a Marián (†43), otec jedného z detí. Policajti prípad vyšetrovali niekoľko rokov. Nakoniec vyšetrovatelia obvinili Matúša (42), ktorý auto riadil. Hrozí mu až 10 rokov väzenia.

Neskutočnou tragédiou skončil 19. augusta 2020 výlet oteckov a ich synov. Neďaleko Liptovského Trnovca dostala dodávka, v ktorej všetci išli, šmyk na mokrej vozovke a narazila do protiidúceho vozidla. Pri nehode vyhasli životy štyroch malých nádejných futbalistov – Olivera (†11), Tadeáša (†11), Tobiáša (†10) a Davida (†6). Na mieste zomrel aj jeden z otcov Marián (†43).

 Čakanie na znalecké  posudky 

Zrážku vtedy prežil Mariánov syn, dvojročný Majko, ktorý sedel v autosedačke. Traja zdrvení otcovia tiež vyviazli bez závažnejších zranení, podobne ako nemeckí pasažieri z druhého vozidla.

Polícia prípad vyšetrovala dlhšie ako dva roky. Musela čakať na znalecké posudky a pomoc nemeckých policajtov, ktorí zaisťovali svedecké výpovede členov protiidúceho vozidla, s ktorým sa otcovia s deťmi osudného dňa zrazili.

55 hodín v pustatine s telami mŕtvych rodičov strávili tri malé deti (5, 2 a 1)!

 Pozostalí zlosť  necítia 

Podľa najnovších informácií čaká obžalovaného šoféra súd. Kedy padne verdikt, nie je zatiaľ jasné. V prípade preukázania viny hrozí vodičovi až 10 rokov za mrežami.

Dcéra oligarchu sa vrátila na miesto činu, kde zabila 6 ľudí!

Pozostalí vraj zlosť alebo hnev voči Matúšovi necítia. „Mohlo sa to stať komukoľvek, kto by sedel za volantom. Výčitky svedomia sú zbytočné, ničomu by nepomohli. Sám vodič prišiel o svojho malého milovaného syna, svoje jediné dieťa. Stratil aj svojho priateľa. Všetci si ponesú smútok do konca života,“ povedal pred časom jeden z najbližších priateľov pozostalých.