Na začiatku júna otriasol Univerzitnou nemocnicou Louisa Pasteura v Košiciach prípad, ktorý sa vďaka videu zo sociálnych sietí dostal aj do zahraničných médií. Z čakárne na urgentnom príjme bol zamestnancom vytiahnutý muž, ktorý sedel na zemi a plakal. Zdravotník sa obhajuje tým, že video bolo vytrhnuté z kontextu a že mu personál ambulancie prikázal, aby zapáchajúceho a pomočeného pacienta vyviedol von.

Zhruba minútové video z košickej nemocnice vyvolalo na Slovensku veľký ohlas. Starší muž v ňom sedí na nemocničnej chodbe na zemi a plače. Vedľa seba má igelitovú tašku, barle, celý sa trasie a plače. Prichádza zdravotník a so slovami „pomôžem vám von“ chytí sediaceho pacienta za ruku a vytiahne ho von pred nemocnicu, kde muža zanechá. Autorka záberov video následne umiestnila na sociálne siete, kde sa strhol poprask.

Po vlne nenávisti, ktorá sa na zdravotníka kvôli zverejnenému videu strhla, vystúpil pre denník Plus JEDEN DEN s vlastnou verziou toho, čo sa v nemocnici v piatok 2. júna stalo. Podľa vyjadrenia tridsaťpäťročného Daniela, ktorý na urgentnom príjme pracuje tri roky, chodia do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach podobní ľudia často. Dôvod je prostý, ľudia bez domova sa nemajú kde vyspať, pretože tamojšia železničná a autobusová stanica pred časom zamedzila tomu, aby sa tam bezdomovci mohli zdržiavať.

 Muž sa vraj vyhrážal  zabitím 

„Prišiel s tým, že potrebuje vyšetrenie u internista, čo nakoniec aj absolvoval. Pri odchode mi personál ambulancie prikázal, aby som osobu, ktorá bola pomočená, zapáchala, vulgárne slovne útočila a vyhrážala sa všetkým okolo zabitím, vyhodil von,“ uviedol zdravotník

Rozhodne sa podľa neho nejednalo o vlastnú iniciatívu, ale o príkaz niekoho z nadriadených. Daniel vysvetlil aj to, prečo muža ťahal po zemi za ruku. „Bál som sa ho vziať okolo pása a zdvihnúť ho. Ani nie tak preto v akom bol stave, ale vnímal som ho ako nebezpečného. Nevedel som, či pri sebe nemá napríklad nôž alebo inú zbraň,“ vysvetlil zdravotník.

Šialené monštrum vraždilo sekerou v jasliach! Zabil štyri deti! Ďalší zranil

 Na podmienky nemocnice  nepristúpil 

Nemocnica sa za celú situáciu ospravedlnila a oznámila, že bude jej personál preškolený. Tým to však pre zdravotníka neskončilo. „Nastúpil som v utorok riadne do práce o siedmej hodine ráno. Neskôr, keď prišli nadriadení, tak si ma predvolala námestníčka a vrchná sestra s tým, že mi ponúkajú možnosť výpovede dohodou, pretože inak ma okamžite vyhodí. Nesúhlasil som a nič som nepodpísal,“ povedal Daniel. Ten rozhodol využiť aj služby právnika.

Šialený výsledok operácie! Lekárka omylom vyoperovala pacientovi zdravé oko! Muž oslepol!

Vzniknutá situácia sa podpisuje aj na jeho psychickom zdraví. „Posledné dni som toho veľa nenaspal, žijem v strese rovnako ako moja rodina. Matky sa veľmi dotklo, keď videla to video v správach,“ uviedol vyčerpaný zdravotník.

Daniel si vraj chybu uvedomuje. Požiadal ale verejnosť, aby sa zdravotníkov pokúsila aspoň pochopiť. „Som spolu s kolegami v jednom kole. Kto nikdy v živote nezlyhal, nech do mňa hodí kameňom. Ja nie som zlý, ani agresívny človek, inak by som nemohol robiť túto prácu,“ uzavrel zamestnanec nemocnice.

Viktorovi (†23) povedali, že je simulant! Po dlhom čakaní na ošetrenie    zomrel na ambulancii