Samovraždou skončila nepodarená operácia čriev vo Veľkej Británii. Lucinde Methuen-Campbell uznávaný chirurg Tony Dixon odstránil pri operácii aj vaječníky, hoci jej o ničom takom pred operáciou nepovedal. Žena podľa všetkého žila s tak neuveriteľnou bolesťou, že už ju nemohla ďalej znášať a rozhodla sa zabiť.

Lucinda trpela niekoľko rokov ochorením čriev, ktoré je často opisované ako popôrodné komplikácie. V roku 2016 podstúpila operáciu, ktorá jej mala uľaviť a pomôcť s problémami, ktoré mala. Uznávaný chirurg Tony Dixon ale značne pochybil!

Doktor mal žene do tela implantovať vaginálnu sieťku, ktorá bráni poklesnutiu maternice. Lenže pri operácii žene odstránil aj vaječníky, čo vôbec nebolo v pláne. Lucinde to priznal až o niečo neskôr.
Tvrdil, že jej tým urobil službu, pretože žena v jej veku vaječníky nepotrebuje. Keď sa ho Lucinda spýtala, prečo to urobil, odpovedal len: „Pretože mi zacláňali.“

Jej bývalý partner Philip uviedol, že operácia, ktorá mala Lucinde pomôcť, bola neúspešná a jej bolesti boli čím ďalej tým väčšie. „Podstúpila ešte ďalšiu operáciu, ale tá to ešte zhoršila,“ povedal.

Ich 19-ročný syn Lucindu našiel mŕtvu v podkroví ich domu. Obesila sa. „Operácia bola neúspešná a zhoršila jej bolesti, čo ovplyvnilo aj jej psychické zdravie,“ uviedol súdny lekár, ktorý vykonával pitvu. Príčinu smrti určil jednoznačne ako samovraždu obesením. Dixon je momentálne vyšetrovaný kvôli svojmu pochybeniu, takisto má zákaz pracovať v niekoľkých nemocniciach v krajine.