Skvelé stretnutie, okomentoval Donald Trump schôdzku s Kim Kardashian

1088

Profesionálna celebrita Kim Kardashian v stredu navštívila Biely dom. U prezidenta Donalda Trumpa sa prihovorila za ženu odsúdenú na doživotie kvôli drogovým deliktom. Alice Marie Johnsonová (63) už za mrežami strávila vyše dvadsať rokov. Podmienečne z rozhodnutia súdu byť prepustená nesmie.

Stretnutie s hviezdou reality show Keeping Up with the Kardashians potvrdil sám americký prezident Donald Trump na Twitteri. „Skvelá schôdzka s Kardashian-West, hovorili sme o väzenskej reforme a o odsúdených,“ napísal šéf Bieleho domu.

Po schôdze s prezidentom Kim, manželka rapera Kanye Westa, novinárom povedala, že rokovania „vyzerali dobre“. Advokát Johnsonovej vyhlásil, že je teraz na Trumpovi, či udelením milosti a „Johnsonovej zachráni život“.

S jej príbehom sa Kardashianová zoznámila na Twitteri. Johnsonová v roku 1997 súd potrestal doživotím za desiatky drogových transakcií v Memphise, v ktorých išlo o veľké objemy kokaínu. Odvolanie aj žiadosti o zmiernenie trestu boli neúspešné. Bývalý prezident Barack Obama žiadosť o milosť zamietol.

O výške trestu Johnsonovej, ktorá nebola nikdy predtým trestaná, sa čoskoro objavili pochybnosti. Žena sa za svoje činy ospravedlnila a vyjadrila ľútosť. Či Trump žiadosti Kardashianovej vyhovie, nie je známe. Mnohí o tom ale pochybujú, pretože prezident sa už počas volebnej kampane prihováral za čo najprísnejšie tresty pre drogových dílerov.