Tragicky zomrela priateľka princeznej Anny Deborah Zuricková (†56). Chovateľka psov, medzi ktorých majiteľov sa radia členovia britskej kráľovskej rodiny, zastrelil je vlastný manžel John Zurick.

Šesťdesiatsedemročný muž, ktorý údajne holdoval alkoholu, sa nemohol zmieriť s rozchodom. Deborah ho vraj chcela opustiť kvôli inému mužovi. Potom zastrelil aj seba.

„Keď ju nemôžem mať ja, tak nikto,“ mal povedať kamarátke svojej manželky, ako stlačil spúšť a zastrelil sa. Tragédia sa stala minulý rok vo februári v britskom grófstve Somerset. Deborah Zuricková sa vtedy v sprievode svojej kamarátky Elizabeth Murphyovej vrátila do domu, kde bývala so svojím manželom Johnom Zurickem. Podľa informácií britského denníka The Sun si chcela zobrať svoje veci a manžela opustiť.

Lov na bažantov skončil smrťou Dariny († 29). Zastrelil ju poľovník

Mala v úmysle odísť do Írska a začať tam nový život so svojím novým priateľom. Zurick však rozchod nebral dobre. Manželia sa poznali od svojich dvanástich rokov a vzali sa o sedem rokov neskôr. Manželstvo však nemalo byť v posledných rokoch šťastné. Zurick mal problémy s alkoholom. Za jeden večer údajne vypil aj tri fľaše vína. V januári minulého roka skončil v policajných putách po tom, čo bol zatknutý kvôli riadeniu pod vplyvom alkoholu. Svojej manželke podľa vyšetrovateľov nebol oporou, keď bojovala so zákernou rakovinou.

Každá žena by mala nosiť zbraň, hovorí kráska prezývaná Kráľovná pušiek

 „Zastrelím sa“ 

Deborah pred plánovaným odchodom išla vyvenčiť svojich psov v sprievode manžela. Do domu sa ale vrátil sám. „Zastrelil som Debbie,“ povedal jej kamarátke, ktorá tam na ňu čakala. Elizabeth mal zatvoriť v kancelárii a sám sa pokúsil spáchať samovraždu. „Zastrelím sa,“ povedal predtým, než sa ozvala rana. Potom, čo na miesto dorazili policajti, našli Zuricka so strelnou ranou v hlave. Bol ešte prevezený do nemocnice, kde bol vyhlásený za mŕtveho.

„Deborah Zuricková bola dvakrát strelená do chrbta,“ uviedol koroner Tony Williams. „Pokiaľ ide o smrť Deborah, neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by naznačovali sebaobranu alebo nehodu, iba to, že John mal v úmysle ukončiť jej život,“ dodal koroner.

Vojak, ktorý strážil britskú kráľovnú, sľuboval ženám krásnu budúcnosť ale zničil im život!

 Priateľka princeznej  Anny 

Dvojica trénovala poľovníckych psov a bola členom spoločnosti pre výcvik Clumbery španielov, ktorej prezidentom je princezná Anna. „Kráľovská princezná je smutná, keď počula o smrti pani Debbie Zurickovej,“ povedal hovorca kráľovskej rodiny.