V americkom štáte Texas vykonali úrady prvú tohtoročnú popravu. Smrtiacu injekciu dostal násilník John Gardner, ktorý bol v roku 2006 odsúdený za vraždu svojej manželky. Ona aj jej okolie pritom tušili, že vzťah dopadne zle.

„Dúfam, že nájdete mier, radosť a rozriešenie. Čokoľvek bude potrebné, aby ste mi odpustili. Je mi to ľúto. Viem, že mi nemôžete odpustiť, ale dúfam, že tak jedného dňa urobíte,“ vyhlásil popravený tesne pred smrťou. Gardner pritom hovoril k synovi, dcére a matke svojej ženy, ktorú zastrelil.

 Dostal  injekciu 

Svojim niekoľkým priateľom, ktorí sa prišli s mužom rozlúčiť, odkázal odsúdený, že ich miluje a dúfa, že mu odpustia. Potom svoju reč skončil s tým, že dlho hovoriť nechcel a požiadal kata, aby proces dokončil so slovami: „Hrozne moc sa už chcem stretnúť s Pánom Ježišom.“

Gardner bol odsúdený na smrť v novembri roku 2006, rok po tom, čo zabil svoju ženu Tammy. Vzali sa v roku 1999 a Tammy sa podľa obžaloby čoskoro potom začala objavovať na verejnosti s modrinami, trpela bolesťami hlavy, nespavosťou, depresiami a úzkosťou. Svojim priateľom mnohokrát povedala, že sa kvôli manželovi bojí o svoj život.

Poprava ako z hororu! Odsúdencovi praskla koža! V agóniu zomieral 34 minút

V roku 2005 požiadala o rozvod a asi mesiac nato poprosila svojho priateľa, aby jej pomohol bez stopy zmiznúť. Ešte toho večera k nej prišiel jej manžel a strelil ju do hlavy. Tammy zraneniu o dva dni neskôr podľahla v nemocnici. Gardner sa deň nato sám udal na polícii.