Rock ´n´ roll is still alive!

982

Toto rockabilly zoskupenie pozostáva z troch členov: Tomáš-kontrabas, Dominik-spev, Karol (Charley)- bicie. Chalanom sa podarilo priniesť šarm rokov minulých na Slovensko a prezentovať ho s divokosťou a nespútanosťou presne tak, ako je na to naše publikum zvyknuté. Aj kvôli tomu som rada, že si členovia našli čas a zodpovedali mi zopár otázok a ja môžem skvelú hudbu šíriť ďalej. 

1. Čo zhruba vyjadruje názov kapely a ako vznikol
D: Názov kapely v preklade znamená niečo ako spoluväzni. A priamo nadväzuje na tématiku prvých bluesových, country a rockabilly piesní. Tou hlavnou inšpiráciou pri jeho vzniku bola skvelá pieseň Jailhouse Rock od Elvisa Presleyho!

2. Aké boli začiatky kapely? Kedy ste začali hrávať v tejto zostave?
D: Ako vždy, nedá sa to presne zadefinovať. Možno aj v tomto momente vzniká mnoho kapiel a ešte o tom ani ti samotní členovia nevedia.:) Chcem tým povedať, že ak za začiatok kapely v tomto zložení považujeme prvý spoločný koncert, tak je to január 2010. To čo sa dialo predtým môžme nazvať rock and roll

3. Prečo práve rockabilly štýl? Čo vás k tomu viedlo?
K: Je to dlhý príbeh. Keď som zbadal chalanov, hneď som spýtal čí chcú hrať rockabilly a oni že hej.

4. Aké musí byť publikum/ atmosféra, aby ste si povedali, že to bol perfektný zážitok aj pre vás a kde ste takýto koncert zažili?
D: Každý koncert je pre nás perfektný zážitok. Ľudia si chcú vypočuť živú hudbu, zabaviť sa, a keď sa to podarí je to skvelé! Ja to nerád nejako popisujem alebo si určujem kritéria. Snáď najlepšie je ak vidím, že sa bavia všetci..

5. Aké známe skladby počuť na vašich koncertoch
K: Fanúšikovia môžu počuť všetky svoje najobľúbenejšie skladby, ak sú ich najobľúbenejšie skladby Boppin’ Around The Town, Rockabilly Feeling, Can’t Sleep At Night, Baby Don’t či Cellmate’s Rock. Ale nie, okrem vlastných pesničiek z pripravovaného albumu dáme vždy aj nejakú tu klasiku. Podľa chuti.

6. Určite máte za sebou aj nejakú vtipnú koncertnú príhodu.
K: Vždy sa niečo deje. Raz ti naskáču ľudia do auta cez okno a chcú sa rozlúčiť, inokedy spadneš z pódia alebo si košeľu s kravatou zamastíš od horčice. Často si strieľame jeden z druhého a vzájomne si to vraciame. Raz Domino namastil Tomášovi pomádou struny na basu. Naposledy som zas ja Dominovi nasprejoval mikrofón babkiným parfumom. Sú to lacné fóry, ale potešia.

7. Koho tvorbu v rámci slovenskej hudobnej scény najviac obdivujete?
D: Hudbu, ktorá sa nesnaží za každú cenu dostať pod kožu. Myslím, že nato aké sú podmienky, je tu veľa dobrých kapiel. Čo určite súvisí s húževnatosťou a jednoducho chuťou hrať.

8. Vraj chystáte vlastné CD…
D: Presne tak a veľmi sa naň tešíme!! Prvé demo nahrávky našich piesní ako Boppin Around The Town a Rockabilly Feeling sa už dajú vypočuť na našej stránke www.cellmates.sk. Ďalšie sú už takisto pripravené a malo by sa tam nachádzať aj pár rockabilly songov priamo z 50. rokov. Všetko sa to už obrusuje na koncertoch, takže album by mal byť podobne energický!:)

Slovami sa koncertná atmosféra dá opísať len ťažko. Každopádne treba zažiť na vlastnej koži. Tak hurá koncertovať! Chalani sú momentálne na turné a kde- tu sa objaví aj ďalšia zaujímavá rockabilly kapela. Dátumy a miesta ,,rocknrollovačiek“ nájdete (ako inak) na facebooku: facebook.com/The-Cellmates alebo na oficiálnej stránke www.cellmates.sk

Simona Gulisová