Rybárska výzbroj zločineckého páru Bonnie a Clyde ide do dražby

779

Pol života strávili na úteku pred zákonom. Mali toho na svedomí veľa, od lúpežných prepadnutí cez vraždy až po napadnutie policajtov. Aby si slávna lupičská dvojica Bonnie a Clyde na úteku opatrili jedlo, museli improvizovať, čo obnášalo i rybárčenie. A práve ich rybárske vybavenie mieri teraz v Dallase do dražby.

Ide o puzdro na háčiky a návnady, ktoré bolo nájdené v ich vozidle potom, čo boli na konci svojej životnej cesty rozstrieľani policajným komandom. „Bola to pre nich zásadna krabička. Boli v nej návnady, olovka a háčiky. Museli urobiť čokoľvek, aby sa na úteku dokázali nejako nakŕmiť, takže rybárčenie ich mohlo udržať nažive celé roky,“ hovorí Tom Slater, riaditeľ aukčnej siene Heritage Auctions Americana.

Krabička bola nájdená v kufri ich Fordu V-8. Že patrí obávanej dvojice, o tom nemajú odborníci žiadne pochybnosti. Bolo známe, že Barrow aj Parkerová sa venovali rybárčeniu a tiež chytaniu veveričiek. Rybárčiť museli a tiež to vedeli. Box s návnadami pochádza z majetku Bobbyho Palozza z Westlake Village v Kalifornii.

Súrodenci naopak: Al Caponeho brat bol policajt a Göringov bol antinacista

Má sa za to, že Bonnie a Clyde zabili najmenej deväť policajtov a majú na svedomí aj niekoľko vrážd civilistov. Pripisuje sa im tiež niekoľko bankových lúpeží a bezpočet menších kriminálnych činov. Polícia nakoniec dvojicu vypátrala a nastražila na ňu pascu. 23. mája roku 1934 ich auto rozstrieľali zo samopalmi policajti v v Bienville Parish. Populárna dvojica tak bola v podstate popravená najmenej 50 guľkami. Verejnosť tento spôsob likvidácie odmietala a polícia bola za túto akciu kritizovaná. Pri prehľadaní vozidla bola nájdená práve aj spomínaná rybárska súprava.